بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

احتمالاً شما نیز از سودهای هنگفتی که در مدتی کوتاه نصیب تریدرهای ارز دیجیتال شده است داستان‌های زیادی شنیده‌اید. نقل‌هایی ازاین‌دست هرکسی را وسوسه می‌کند تا برای دست‌یافتن سریع به منفعت مالی به فکر سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بیفتد. اما بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را چگونه پیدا کنیم؟

در این مطلب، ابتدا شما را با اصول سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال آشنا می‌کنیم، سپس از استراتژی‌ها و ریسک‌های این عرصه می‌گوییم و در پایان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اما اگر دانش و زمان کافی برای انجام این کارها را ندارید به شما پیشنهاد میکنیم برای جلوگیری از ریسک انجام چنین فعالیت هایی از ربات هوشمند معماله اتوتاتیک نظیر ربات فارسی سکه بیت استفاده کنید.

سرمایه گذاری کوتاه مدت چیست؟

منظور از سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال، خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه، از چند هفته تا چند ماه، براساس نوسانات قیمتی است. هدف سرمایه گذاری کوتاه مدت کسب سود سریع از فراز و فرود قیمت‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه است و این برخلاف استراتژی‌های بلندمدت تریدینگ است که بر نگهداری دارایی‌ها برای مدت طولانی و انتظار برای افزایش ارزش آنها تمرکز دارند.

نکاتی که باید برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در ارزهای دیجیتال بدانید

موفقیت ترید کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال تنها با تکیه‌ بر شانس حاصل نمی‌شود؛ بلکه به تحلیل بازار، داشتن اطلاعات کافی و مدیریت ریسک نیاز دارد. ۵ مورد از مهم‌ترین نکاتی که باید در ترید کوتاه‌مدت به آنها توجه کنید این موارد هستند:

برای شروع و پیش از اقدام به سرمایه‌گذاری، تحقیقات کاملی در مورد ارزهای دیجیتال انجام دهید تا اطلاعات کاملی از موارد استفاده، فناوری، تیم پشت پروژه، روندهای بازار و پشتیبانی جامعه از ارز دیجیتال موردنظرتان داشته باشید. ابزارهایی مانند کوین مارکت کپ ()، کوین گکو () و تریدینگ ویو () دید خوبی در مورد ارزش بازار، حجم معاملات و تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال مختلف ارائه می‌دهند.

پیش از اقدام بهتر است اهدافی که از سرمایه‌گذاری دارید و میزان ریسکی را که می‌توانید تحمل کنید مشخص کنید. مبلغی که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و بازگشت سرمایه‌ای (ROI) را که انتظار دارید تعیین کنید. هرچه هدف‌گذاری‌تان واضح‌تر باشد تصمیمات آگاهانه‌ و مفیدتری می‌گیرید و در انتخاب استراتژی مؤثر، بهتر عمل می‌کنید.

ضرب‌المثل «همه تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد قرار نده» بیش از هرچیز درمورد ارزهای دیجیتال صدق می‌کند؛ چراکه این بازار بسیار پرنوسان است و سرمایه‌گذاری در تنها یک ارز دیجیتال ریسک بالایی دارد. بهتر است سرمایه‌گذاری‌های خود را در چند ارز دیجیتال پخش کنید و از این طریق، احتمال ضرر ناشی از بی‌ثباتی بازار را کاهش دهید.

 • تحلیل تکنیکال و روندهای بازار

نمودارها، الگوها و شاخص‌های فنی از ابزارهایی هستند که برای پیش‌بینی تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال در آینده به کمکتان می‌آیند. همچنین بهتر است به روندهای بازار و اخباری که ممکن است بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند دقت کنید تا در تشخیص درست آینده قیمت‌ها عملکرد بهتری داشته باشید.

 نوسانات بازار در ارزهای دیجیتال می‌تواند گاه بسیار شدید باشد. در چنین مواردی حفاظت از سرمایه اهمیت بالایی دارد؛ لذا بهتر است حد ضرر را برای محدودکردن ضررهای احتمالی و گرفتن سود برای تضمین سود تنظیم کنید.

انواع استراتژی‌ها در سرمایه گذاری کوتاه مدت

ترید کوتاه‌مدت فعالیتی پرهیجان است که اغلب به‌صورت بالقوه با سود خوبی همراه است، هرچند مخاطراتی نیز دارد. آنچه به شما کمک می‌کند از ریسک‌های آن کم و بر شانس موفقیت آن اضافه کنید انتخاب استراتژی مؤثر است. در ادامه برخی از مهم‌ترین استراتژی‌های ترید کوتاه‌مدت را به شما معرفی می‌کنیم:

 • تریدینگ روزانه
 • سویینگ تریدینگ
 • آربیتراژ
 • سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه کوین
 • اسکالپینگ

۱. تریدینگ روزانه

تریدرهای روزانه برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت، نمودارهای قیمت، حجم معاملات و شاخص‌های بازار را با دقت زیر نظر می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال، آنها ممکن است بیت کوین را صبح بخرند و بعدازظهر بفروشند، تا از نوسانات آن روز بیت کوین سود ببرند.

۲. سویینگ تریدینگ

به‌عنوان‌ مثال ممکن است آنها حرکت را در طول یک هفته تجزیه‌وتحلیل کنند و روند افزایش و کاهش آن را هر چند روز یک بار مشاهده کنند، زمانی که قیمت پایین است خرید کنند و زمانی که به یک هدف خاص رسید بفروشند و از این تغییرات قیمتی سود ببرند.

سویینگ تریدرهای موفق اغلب از ابزارهای تحلیل تکنیکال، خطوط روند و میانگین متحرک برای شناسایی نقاط ورود و خروج بالقوه استفاده می‌کنند. آنها از سطوح توقف ضرر برای مدیریت ریسک استفاده می‌کنند و اهداف سود قابل‌دستیابی تعیین می‌کنند.

۳. آربیتراژ

معامله‌گران آربیتراژ از ربات‌های معاملاتی خودکار استفاده می‌کنند و چندین صرافی را به‌طور هم‌زمان نظارت می‌کنند تا فرصت‌های سودآور را شناسایی کنند. برای اطمینان از امکان‌سنجی معاملات آربیتراژ لازم است تا کارمزد، زمان انتقال و نقدینگی بازار نیز در نظر گرفته شود.

۴.  سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه کوین

شرکت در عرضه اولیه کوین (ICO) شامل  سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال جدید قبل از راه‌اندازی یا اندکی پس از آن است. سرمایه‌گذاران امیدوارند در این مرحله توکن‌ها را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند و پس از اجرای پروژهٔ فراگیرتر شدنش، آن‌ها را با قیمت بالاتری بفروشند. فراموش نکنید که این استراتژی ریسک قابل‌توجهی دارد، زیرا برخی از پروژه‌ها پس از اجرا شکست می‌خورند یا کلاهبردار از آب درمی‌آیند.

برای موفقیت سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه کوین، انجام تحقیقات کامل درمورد پروژه، تیم آن، و نقشه راه ضروری است. سرمایه‌گذاران باید قابلیت اجرای پروژه و پتانسیل آن را برای رشد در بازار ارزیابی کنند. علاوه بر این، درک توکنومیک، مشارکت جامعه و پویایی بازار پس از عرضه اولیه کوین برای تصمیم‌گیری آگاهانه  در سرمایه‌گذاری بسیار مهم است.

۵ . اسکالپینگ

 هدف اصلی خرید ارزهای دیجیتال با قیمت پیشنهادی یا درخواستی و سپس فروش سریع آنها با چند سنت بالاتر برای کسب سود است. در این استراتژی، زمان نگهداری دارایی می‌تواند از ثانیه تا دقیقه و در برخی موارد تا چند ساعت متغیر باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت کدام است؟

با همه تعاریفی که تا اینجا داشتیم، بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت از دیدگاه وب‌سایت ارزدیجیتال مطابق با فهرست زیر است:

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • بایننس کوین
 • ریپل
 • دوج کوین
 • شیبا اینو

بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو راه‌اندازی شد و پایه و اساس اصول بازار کریپتو را بنیان نهاد. از سال ۲۰۲۳، بیت کوین همچنان جایگاه اول خود را در رده‌بندی ارزش بازار حفظ کرده است.

چه عواملی بیت کوین را به بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت در کریپتو تبدیل می‌کند؟

  اتریوم

   چرا اتریوم یکی دیگر از دارایی‌های بسیار محبوب برای دریافت سود کوتاه‌مدت (و همچنین بلندمدت) است؟

  • نقدشوندگی: توانایی ورود و خروج سریع از موقعیت‌ها در معاملات کوتاه‌مدت بسیار مهم است. محبوبیت اتریوم نیز باعث می‌شود همیشه خریداران و فروشندگانی برای معامله آن پیدا شوند.
  • نوسانات قیمت: اتریوم به‌اندازه بیت کوین نوسان ندارد، اما قیمت آن از چند دلار تا چند صد دلار در طول روز در نوسان است. این امر باعث می‌شود اتریوم برای تریدینگ روزانه یا سویینگ تریدینگ بسیار مناسب باشد.
  • سازگاری با محیط‌‌زیست: تغییر الگوریتم اجماع شبکه اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) این شبکه را مقیاس‌پذیرتر، زمان تراکنش را کوتاه‌تر و مصرف انرژی را کمتر و این دارایی را به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری بدل کرده است.

  چه عواملی سبب سودآوری کوتاه‌مدت بایننس کوین می‌شوند؟

  • نقدینگی: بایننس کوین به‌طور گسترده توسط بسیاری از تریدرها استفاده می‌شود و موقعیت‌های آن به سرعت باز و بسته می‌شود. همان‌طور که می‌دانید نیز در ترید کوتاه‌مدت، عامل «سرعت» حرف اول را در موفقیت می‌زند.
  • نوسانات: از سال ۲۰۲۱ از نظر نوسانات بسیار پایدار بوده است، اما نوسانات آن همچنان برای تریدینگ روزانه یا اسکالپینگ مناسب است؛ زیرا قیمت آن معمولاً در طول روز به اندازه چند دلار در نوسان است.
  • پتانسیل رشد: بایننس کوین امکان رشد بالایی دارد چرا که به‌صورت مستمر بر ویژگی‌های خود می‌افزاید که سبب افزایش محبوبیت و توسعه کاربرد آن در بین تریدرها می‌شود.

  ریپل

  XRP توکن بومی ریپل (Ripple) است. ریپل شبکه‌ای پرداختی است که روی XRP Ledger اجرا می‌شود. ریپل بیشتر به‌دلیل ارائه کارمزدهای پایین، تراکنش‌های بسیار سریع، سازگاری با محیط‌‌زیست و مکانیسم اجماع منحصربه‌فردش شناخته شده است.

  چرا از نظر بسیاری کارشناسان، ریپل یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت در بازار کریپتو است؟

  • سرعت تراکنش: پروتکل توافقی ریپل بر اعتبارسنجی مبتنی بر اعتماد برای جلوگیری از استفاده بیهوده یا رقابتی از منابع متمرکز است؛ بنابراین، این مکانیسم اجماع در مقایسه با اثبات کار (PoW) بسیار سازگارتر با محیط‌‌‌زیست است. علاوه بر این، شبکه را بسیار مقیاس‌پذیر می‌کند؛ زیرا توانایی پردازش تا ۱۵۰۰ تراکنش بر ثانیه را دارد.
  • هزینه پایین تراکنش: کارمزدهای پایین احتمالاً یکی از دلایل اصلی است که باعث می‌شود معامله‌گران هنگام جستجوی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری و گرفتن سود کوتاه‌مدت به XRP روی‌ آورند. وقتی صحبت از ترید کوتاه‌مدت می‌شود کارمزد پایین مزیت بزرگی به حساب می‌آید.

  دوج کوین

  دوج کوین (DOGE) یکی از معروف‌ترین میم‌ کوین‌ها در صنعت کریپتو است که بر اساس میم «دوج» با یک سگ شیبا اینو ساخته شده است. همه سروصداها درباره دوج کوین عمدتاً از اوایل سال ۲۰۲۱ شروع شد، زمانی که ایلان ماسک یک میم دوج را با شیرشاه توییت کرد. اشتیاق ماسک نسبت به دوج باعث شد قیمت این توکن در آن زمان بیش از ۱۰,۰۰۰ درصد افزایش یابد!

   اگرچه کمی بعد از فروکش‌کردن هیاهوها به‌سرعت کاهش یافت، این ارز دیجیتال همچنان به‌شدت در برابر اخبار مختلف و واکنش شبکه‌های اجتماعی حساسیت بالایی دارد، به‌ویژه وقتی صحبت از توییت‌های ایلان ماسک می‌شود که هنوز هم هر از چند گاهی آن‌ها را منتشر می‌کند.

  دلایل اصلی که باعث می‌شود دوج کوین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای کسب سودهای کوتاه‌مدت باشد عبارت‌اند از:

  • نوسانات قیمتی: دوج کوین با اخبار مختلف و واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی فرازوفرود زیادی را تجربه می‌کند. در طول روز نیز قیمت دوج کوین معمولاً به اندازه چند سنت نوسان دارد که آن را به گزینه مناسب‌تری برای اسکالپینگ تبدیل می‌کند.
  • حجم بالای معاملات: محبوبیت و حجم بالای معاملات دوج کوین باعث نقدپذیری بالای این دارایی می‌شود؛ بنابراین، هر زمان که اراده کنید می‌توانید این ارز دیجیتال را بخرید و بفروشید و نگران بازکردن و بستن موقعیت‌های آن نباشید.

  البته دقت داشته باشید که دوج کوین عمدتاً توسط هیاهو و حدس و گمان هدایت می‌شود، و از این رو سرمایه‌گذاری بسیار پرخطری است. اگر قصد سرمایه‌گذاری بیشتر در این کوین را دارید، باید این ریسک‌ها را ارزیابی و با احتیاط عمل کنید.

  بیشتر بخوانید:

  شیبا اینو

  چرا شیبا اینو برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مناسب است؟

  • تبلیغات: شیبا اینو به‌شدت تحت تأثیر تبلیغات قرار دارد. ایلان ماسک نقش مهمی در موفقیت این میم‌ کوین ایفا کرد، درست مانند کاری که با دوج کوین کرد. تنها کاری که ماسک انجام داد این بود که در توییتر اعلام کرد که یک سگ شیبا اینو دارد و تقریباً ۳۰۰ درصد افزایش یافت. شیبا اینو با اخبار و سیگنال‌های اجتماعی به‌شدت بالا و پایین می‌شود و شانس زیادی برای سودهای سریع نصیبتان می کند.
  • نوسانات: شیبا اینو نوسان زیادی دارد؛ اما محدوده نوسانات قیمتی آن بسیار کوچک است از همین رو این ارز دیجیتال برای اسکالپ‌کردن مناسب‌تر است.

  ریسک‌های موجود در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت

  تا اینجا بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را معرفی کردیم، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال مانند هر فعالیت مالی دیگری با مخاطراتی همراه است. آگاهی‌داشتن از این خطرات زمینه را برای مدیریت ریسک‌های موجود فراهم می‌کند.

  از مهم‌ترین ریسک‌هایی که می‌توان به آنها اشاره کرد عبارت‌اند از:

  • بی‌ثباتی بازار: بازارهای ارزهای دیجیتال بسیار بی‌ثبات است و قیمت‌ها می‌توانند در مدت زمان کوتاهی نوسانات چشمگیری داشته باشند.
  • عدم قطعیت نظارتی: تغییر مقررات و سیاست‌های دولت می‌تواند بر ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.
  • نگرانی‌های نقدینگی: برخی از ارزهای دیجیتال ممکن است با مشکلات نقدینگی مواجه شوند که خرید یا فروش در حجم بالا را چالش‌برانگیز می‌کند.
  • خطرات امنیتی: تهدیدات امنیت سایبری و حوادث هک خطراتی را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.

  سؤالات متداول

  مزایا و معایب سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت چیست؟

  امکان کسب سود بدون انتظار طولانی‌مدت و ریسک کمتر را می‌توان از مزایای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت دانست. بااین‌حال، کمتربودن سود آن نسبت‌به سرمایه‌گذاری بلندمدت را می‌توان یکی از معایب تلقی کرد.

  سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت سخت‌تر است یا سرمایه‌گذاری بلندمدت؟

  سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت نسبت‌به نوع بلندمدت سخت‌تر است؛ چراکه نیاز به بررسی مداوم قیمت‌ها و عکس‌العمل‌های سریع دارد. امکان ازدست‌رفتن فرصت‌ها در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت خیلی بیشتر است.

  حداقل سرمایه برای شروع سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت چقدر است؟

  پاسخ این سؤال بستگی‌ به ارز دیجیتالی که انتخاب می‌کنید هم دارد؛ اما با چندصد هزار تومان هم می‌توان سرمایه‌گذاری را شروع کرد. البته فراموش نکنید که میزان سود نسبی است و هرچه سرمایه اولیه بزرگ‌تر باشد، سود (و همچنین ضرر) هم بیشتر است.

  آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری کوتاه مدت" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری کوتاه مدت"، کلیک کنید.