نحوه پذیرش کارتخوان در آرایشگاه ها

دستگاه کارتخوان برای سالن زیبایی و کلینیک زیبایی

این روزها اکثر آرایشگاه ها بهترین کارت خوان سیار و پرداخت های بدون پول نقد را به دلیل خوبی می پذیرند. چرا؟ زیرا مشتریان بیشتر و بیشتر، در هر سنی، آن را راحت تر از پرداخت نقدی می دانند. اگر آنچه را که می خواهند به آنها ندهید، به سالن دیگری می روند. نهاد تجاری صنعت بانک پیش بینی می کند که تا سال 2027، پول نقد تنها 16 درصد از کل معاملات را تشکیل می دهد. علاوه بر این، محبوبیت خرید کارتخوان و استفاده از پرداخت های بدون تماس تا آن زمان بیش از دو برابر خواهد شد!

نحوه پذیرش کارتخوان در آرایشگاه ها

ویژگی های دستگاه کارتخوان برای سالن زیبایی و کلینیک زیبایی

برای سالن زیبایی و کلینیک زیبایی، دستگاه کارتخوانی که مناسب است باید از ویژگی ها و قابلیت های زیر برخوردار باشد.

پشتیبانی از تمام کارت های بانکی: دستگاه کارتخوان باید قادر به پذیرش و پردازش کارت های بانکی باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی از خدمات شما استفاده کنند.

اتصال به اینترنت: دستگاه کارتخوان باید قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد تا بتواند تراکنش ها را به صورت آنلاین پردازش کند و از امنیت بالایی برخوردار باشد.

سرعت پردازش: در یک سالن زیبایی یا کلینیک زیبایی ممکن است تعداد زیادی مشتری در طول روز به شما مراجعه کنند. بنابراین دستگاه کارتخوان باید قابلیت پردازش سریع تراکنش ها را داشته باشد تا صف ها و انتظارات مشتریان را کاهش دهد.

قابلیت پذیرش پرداخت های بی سیم: در بعضی مواقع، ممکن است نیاز به پذیرش پرداخت های بی سیم (اتصال به سیم کارت تلفن همراه) داشته باشید. بنابراین دستگاه کارتخوان باید این قابلیت را داشته باشد تا بتوانید به راحتی از این فناوری ها برای پذیرش پرداخت ها در هر مکانی که سیم کارت آتن دهی دارد، استفاده کنید.

سازگاری با سیستم مدیریت سالن زیبایی: اگر سالن زیبایی یا کلینیک زیبایی شما از یک سیستم مدیریت استفاده می کند، مطمین شوید که دستگاه کارتخوان قابلیت اتصال هماهنگی با این سیستم را دارد تا بتوانید به صورت موثر تر تراکنش ها را پردازش کنید و اطلاعات را به درستی ثبت کنید.

مالیات دستگاه پوز کارتخوان آرایشگاه و سالن زیبایی

مالیات آرایشگاه ها و سالن های زیبایی می تواند پیچیدگی های خاصی داشته باشد. یکی از دلایل آن هم ارایه خدمات و فروش محصول بصورت همزمان است که گاهی در یک پرونده مالیاتی صورت می گیرد. این مسیله می تواند موجب افزایش مالیات صاحبان این مشاغل گردد.

از طرفی درصورت افزایش زقم آن ممکن است از سمت ممیز مالیاتی بعنوان کتمان درنظر گرفته شود. مشکل بزرگ بعدی در آرایشگاه هایی که لاین اجاره می دهند، اختلاط حساب ها و درآمد اشخاص مختلف در یک کارتخوان یا حساب های بانکی یکنفر است. این موضوع باعث از دست رفتن معافیت ها و توزیع ناعادلانه مالیات در میان شرکا و شاغلین آرایشگاه و سالن زیبایی باشد.

محاسبه و پرداخت مالیات آرایشگاه و سالن زیبایی دو چالش مهم دارند. یکی از آنها استفاده چند نفر در یک مکان و با یک کد مالیاتی از یک دستگاه پوز و کارتخوان است. عموما در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی لاین ها به افراد مختلف برای ارایه خدمات اجاره داده می شوند. در انتها نیز مشتری بدون توجه به اینکه از کدام شخص خدمات دریافت نموده است، کارت می کشد. این موضوع تشخیص درآمد و مالیات اشخاص شاغل در آرایشگاه و سالن زیبایی را با هم در می آمیزد و اعتراض به مالیات را دشوار می کند.

چالش بعدی ارایه همزمان خدمات و فروش کالا در آرایشگاه هاست. شما از خدمات استفاده نموده اید. حال محصولی برای تقویت یا درمان پوست و مو از همان مجموعه خریداری می کنید و هزینه مواد استفاده شده را به آرایشگاه بازمیگردانید. برای پرداخت تمام این مبالغ از یک کارتخوان استفاده می کنید، غافل از اینکه مالیات دستگاه پوز برای هرکدام از این موارد متفاوت است.

نکات مهم استفاده از کارتخوان و دستگاه پوز آرایشگاه

برای جلوگیری از پرداخت مالیات سنگین و غیر عادلانه برای آرایشگاه و سالن زیبایی این موضوع را درنظر بگیرید که اداره مالیات هر مبلغ هرچند اندکی که وارد حساب متصل به کارتخوان شما گردد را درآمد در نظر می گیرد. دلیل آن هم از نظر مامورین مالیاتی واضح است. آنها به تمام حساب های صاحب امتیاز آرایشگاه و سالن زیبایی دسترسی دارند. با اینحال معمولا تنها مبالغ واریزی به حساب تجاری را بعنوان درآمد مشمول مالیات درنظر می گیرند. حساب های تجاری آرایشگاه و سالن زیبایی حساب هایی هستند که:

  • در پرونده مالیاتی به اداره مالیات معرفی نموده باشیم.
  • به آنها درگاه اینترنتی پرداخت متصل نموده باشیم.
  • حساب هایی که گردش حساب آنها از نظر مراجع نظارتی گردش مشکوک باشد.
  • حساب هایی که مبالغ واریزی از طریق کارتخوان به آنها واریز گردد.

همانطور که می بینید، متصل بودن یک حساب به دستگاه پوز آن را تجاری می کند. به همین دلیل است که ماموران مالیاتی تمام واریزی به حساب های متصل به کارتخوان را مشمول مالیات دستگاه پوز آرایشگاه می دانند. دقت کنید که در اینجا از مبالغ واریزی به حساب تجاری صحبت می کنیم. اینکه این مبالغ از چه طریقی (کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، حضوری از طریق شعبه بانک و … ) دریافت نموده اید، مهم نیست. مبنای درآمد و مالیات آرایشگاه یا سالن زیبایی شما مجموع عدد واریزی به حساب متصل به دستگاه پوز یا کارتخوان است نه عددی که از طریق کارتخوان وارد حساب شما شده است.

چالش های مالیاتی کارتخوان و دستگاه پوز آرایشگاه و سالن زیبایی

برای درک بهتر خطرات مالیاتی که در کمین آرایشگاه و سالن زیبایی هستند، این مثال را درنظر بگیرید:

شخصی یک آرایشگاه و سالن زیبایی دارد که لاین های آن را به آرایشگران دیگر اجاره داده است. همچنین در این محل برای هر مشتری موادی مانند رنگ مو، لوازم آرایشی و بهداشتی و … نیز مصرف زیادی دارد که هزینه آنها بدون سود یا با سودی مشخص از مشتری دریافت می گردد. همچنین هرکدام از آرایشگر ها نیز با توجه به خدمات خود محصولی را می فروشند که سود مجزایی برای هرکدام از آنها دارد. آنها ممکن است بایت این درآمد جانبی از سالن زیبایی و آرایشگاه مبلغی را نیز به صاحب پروانه کسب (موجر) بپردازند. در این مجموعه نیز تنها یک کارتخوان وجود دارد.

اینکه تمام این درآمد ها و تراکنش های مالی این آرایشگاه و سالن زیبایی در یک کاتخوان جمع شود از نظر عادلانه بودن مالیات کار سنجیده ای نیست. همانطور که می بینید در مثال بالا دو ایراد وجود دارد:

  • این سالن زیبایی خدمات و فروش را همزمان ارایه می کند و برای هر دو از یک پرونده مالیاتی استفاده می نماید. علی الخصوص اگر برای مالیات عملکرد از تبصره صد استفاده می کنید، اینکار مالیات شما را بیشتر می کند.
  • در این موضوع افراد زیادی درآمد دارند اما مالیات همه آنها برای یکنفر صادر می گردد. بااینحال متاسفانه بسیاری از ما اطلاعی از نحوه محاسبه مالیات کارتخوان و دستگاه پوز خود نداریم و در این محاسبات عموما حقوق افراد نادیده گرفته می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نحوه پذیرش کارتخوان در آرایشگاه ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نحوه پذیرش کارتخوان در آرایشگاه ها"، کلیک کنید.