379 شهید گمنام در مازندران آرام گرفتند – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

379 شهید گمنام در مازندران آرام گرفتند - خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار کاماکس، سرهنگ پاسدار محمد حسن سلامی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگی شهدای گمنام استان که در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به مناسبت های خرداد، حماسه فتح خرمشهر را یکی از خاطرات شیرین ملت بزرگ ایران برشمرد و اظهار داشت: انجام شش عملیات دفاع مقدس، ارتحال امام (ره)، شهادت آیت الله رییسی و وقایع غزه از تلخ ترین خاطرات خرداد است.

وی با بیان اینکه شهدای گمنام از مظلوم ترین شهدا هستند، افزود: در عین حال از پربرکت ترین شهدا نیز هستند.

سرهنگ سلامی با بیان اینکه یادمان های شهدای گمنام در شهرستان ها پایگاه های فرهنگی هستند، ادامه داد: همچنین در بسیاری از دانشگاه ها برنامه های فرهنگی دانشجویان با محوریت مزار شهدای گمنام برگزار می شود.

این مسیول با اشاره به کرامات شهدای گمنام اضافه کرد: وجود شهدا با برکت است و باید این کرامات و آثار را درک کنیم.

سرهنگ سلامی بیان کرد: خادمان شهدای گمنام نه تنها برای ساختن یادمان بلکه برای استفاده خوب فرهنگی، جهاد فرهنگی، جهاد تبیین و محافل روایتگری تلاش کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: باید شهدای گمنام را با رعایت ضوابط به مناطقی که شهید نداریم اهدا کنیم؛ در گلزارهای شهدا، مصلی ها، مساجد، امامزادگان، بقاع متبرکه و روستاها ممنوعیت داریم.

وی با بیان اینکه 98 درصد تقاضای شهید گمنام مربوط به روستاها است، اذعان داشت: باید کارشناسی شده از این فرصت استفاده کنیم و نقاط پر اثرتر باید شناسایی شود.

سرهنگ سلامی با بیان اینکه 379 شهید گمنام در 141 یادمان در نقاط مختلف استان مازندران تدفین شده اند، بیان کرد: همچنین 44 یادمان شهید گمنام در استان سال هاست که ساخته نشده و امیدواریم با توجه به برگزاری دومین کنگره شهدای مازندران به این مورد نیز توجه شود.

این مسیول با بیان اینکه تشکیل هییت امنا و احداث یادمان باید تا قبل از تشییع و تدفین انجام شود، گفت: امسال بنا داریم به جاهایی شهید اهدا کنیم که یادمان هایشان را ساخته باشند.

وی با اشاره به برگزاری دومین کنگره شهدای مازندران تصریح کرد: امسال انتظار داریم یادواره های شهدا و تشییع پیکرهای شهدای گمنام نسبت به سال های گذشته باشکوه تر برگزار شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "379 شهید گمنام در مازندران آرام گرفتند – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "379 شهید گمنام در مازندران آرام گرفتند – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.