10 هزار کلاس درس در اصفهان به بازسازی، بهسازی و نوسازی نیاز دارند

10 هزار کلاس درس در اصفهان به بازسازی، بهسازی و نوسازی نیاز دارند

کاماکس/اصفهان رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان با تاکید بر اینکه اکنوت 10 هزار کلاس درس در استان اصفهان به بازسازی، بهسازی ونوسازی نیاز دارد، گفت: به زودی 100 هنرستان در کنار یکصد واحد صنعتی استان با تاکید بر موضوع مسیولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی احداث و تجهیز خواهد شد، اکنون 36 مدرسه در استان با همت عمومی خیران بصورت مشارکتی و با پرداخت مبالغ کم احداث شده است.

مجتبی ملااحمدی امروز (یکشنبه،30 اریبهشت ماه 1403) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در سوم خرداد، اظهار کرد: مجمع خیرین در سال 1378 به منظور جذب هر چه بیشتر خیرین و ساماندهی کمک های مردم در حوزه مدرسه سازی تشکیل شد، اکنون بالغ بر 2 هزار نفر خیر نیکوکار در عرصه مدرسه سازی در استان اصفهان فعالیت می کنند و حدود 10 هزار کلاس احداث و تحویل اموزش و پرورش شده است.

وی از هدف بیست و ششمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان برای جذب تعهد دو هزار میلیارد تومان خبر داد و افزود: در بیست و پنجمین جشنواره استان اصفهان یک هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی توسط خیرین مدرسه ساز توافق شد و درحال حاضر تعدادی از این تعهدات در حال ساخت و تعدادی در آستانه آغاز عملیات اجرایی است، سرمایه اجتماعی به عنوان شاخصه بارز مجمع خیرین مدرسه ساز شناخته می شود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان، تصریح کرد: انعقاد تفاهمنامه با اتاق بازرگانی برای احداث و تجهیز هنرستان های در جوار صنعت یکی دیگر از اهداف این جشنواره است، چرا که 70 درصد خیران مدرسه ساز استان عضو اتاق بازرگانی یا از فعالان اقتصادی منطقه هستند. بر این اساس 100 هنرستان در کنار یکصد واحد صنعتی استان با تاکید بر موضوع مسیولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی احداث و تجهیز خواهد شد.

وی جامعه خیرین را حلقه واسط حاکمیت و مردم دانست و گفت: اکنون 36 مدرسه در استان با همت عمومی خیران بصورت مشارکتی و با پرداخت مبالغ کم احداث شده است. امروزه نیاز است که صنایع به ویژه صنایع بزرگ و فعالان اقتصادی در مدرسه سازی و مدرسه یاری فعالیت کنند، گفتنی است فولاد مبارکه و پالایشگاه اصفهان، مشارکت خوبی در مدرسه سازی داشته اند. اکنون 10 هزار کلاس درس در استان به بازسازی، بهسازی ونوسازی نیاز دارد.

ملااحمدی درخصوص ساخت مدارس در آینده، توضیح داد: این مدارس به دور از ساختار سنتی مدارس فعلی و بر اساس نیازهای جامعه و با در نظر گرفتن حفظ محیط زیست و سبک سازی در بکارگیری مصالح، در دستور کار مجمع قرار می گیرند. مهمترین هدف بیست و ششمین جشنواره خیران مدرسه ساز اصفهان، برابری عدالت آموزشی است. براین اساس برابر سیاست های برنامه ای کشور و سند تحول آموزش و پرورش، مطابق با قانون نصیب برابر آموزشی و عدالت آموزشی حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه جذب خیران برای ساخت مدرسه در دیگر استان های کشور نیز در دستور کار این جشنواره قرار دارد، خاطرنشان کرد: حدود 44 نفر از خیران خارج از کشور در مجمع خیران مدرسه ساز استان اصفهان حضور دارند، اکنون 425 پروژه مدرسه سازی در استان در حال اجراست که 83 درصد آنها توسط خیران احداث می شود در طرح خشت به خشت تا بهشت خانواده اصفهانی می تواند با حداقل 10 هزار تومان برای ترویج امر خیر مدرسه سازی کمک کند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 هزار کلاس درس در اصفهان به بازسازی، بهسازی و نوسازی نیاز دارند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 هزار کلاس درس در اصفهان به بازسازی، بهسازی و نوسازی نیاز دارند"، کلیک کنید.