10 عادتی که پیرتان می کند

10 عادتی که پیرتان می کند

نداشتن تغذیه مناسب به بالا رفتن سطح کلسترول، پایین آوردن سرعت سوخت و ساز بدن و بالا رفتن وزن منجر می شود و این گونه در کنار پیری زودرس، در حقیقت درهای بیماری های خطرناک فراوانی را به روی خود گشوده اید.

به گزارش کاماکس، به نقل از برترین ها، تقریبا همه ما از تاثیر عادات رفتاری روزانه روی سلامتی و ظاهرمان آگاه هستیم و کمتر کسی به اهمیت رفتارهای تکراری روزانه پی نبرده است. در این مقاله قرار است همراه هم 10 عادت رفتاری را مرور کنیم که روی روند پیر شدن انسان ها تاثیری انکارناشدنی دارند و به این روند سرعت می بخشد.

کمبود خواب

هرچند که همه ما می توانیم حتی با خواب کمِ شبانه هم از پس وظایف روز بعدمان بربیاییم اما در حقیقت نادانسته مشغول هل دادن بدنمان به سمت زودتر پیر شدن هستیم. نداشتن خواب کافی در طولانی مدت تاثیر فراوانی روی پیر شدن ظاهر فرد می گذارد و در کنار آن روند پیری مغز را هم سرعت می بخشد.

نداشتن تغذیه مناسب

عدم برخورداری از یک برنامه غذایی مناسب که شامل نیازهای اساسی بدن است هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت روی کیفیت زندگیتان تاثیر خواهد گذاشت. نداشتن تغذیه مناسب به بالا رفتن سطح کلسترول، پایین آوردن سرعت سوخت و ساز بدن و بالا رفتن وزن منجر می شود و این گونه در کنار پیری زودرس، در حقیقت درهای بیماری های خطرناک فراوانی را به روی خود گشوده اید.

نداشتن فعالیت فیزیکی

شما برای تغییر این عادت حتی نیاز به هزینه هم ندارید و از همین امروز می توانید فعالیت فیزیکی را در برنامه روزانه تان جای دهید. نداشتن فعالیت فیزیکی کافی یکی از دلایل اصلی وقوع بیماری هایی خطرناک مانند دیابت و انواع مشکلات قلبی است.

اضطراب فراوان

البته مغز ما طوری تکامل پیدا کرده که بتواند از پس این اضطراب زیاد روزانه بربیاید اما باید توجه داشته باشید این سبک زندگی در طولانی مدت باعث آسیب های فراوان به بدن و البته سرعت بخشیدن به روند پیری می شود.

نوشیدن زیاد چای و قهوه

البته همان طور که می دانید مصرف چای و قهوه فواید فراوانی برای بدن انسان دارد اما زیاده روی در مصرف این نوشیدنی های مفید باعث می شود چهره و ظاهری جا افتاده تر از سن واقعی تان داشته باشید.

عدم مصرف میوه ها وسبزیجات فصلی

خوراکی های فصلی اگر ارگانیک به عمل آمده باشند مملوء از مواد مغذی مورد نیاز بدنتان هستند و به همین دلیل مصرف میوه ها و سبزیجاتی که فقط در ماه های خاصی از سال در دسترس هستند از ضروریات جوان تر به نظر رسیدن است.

پیروی از انواع رژیم های محبوب

دقت داشته باشید که پیروی از یک برنامه غذایی خاص باید با مشورت و توصیه پزشک تغذیه همراه باشد. پیروی از رژیم های مختلفی که در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته اند و تغییر مداوم آن ها باعث می شود فشار فراوانی به بدنتان وارد شود و این موضوع در طولانی مدت باعث فرسودگی جسمتان می شود.

چشم پوشی کردن از وعده های اصلی غذایی

زندگی حرفه ایِ پر مشغله، اضافه کاری تا دیروقت و چند دقیقه بیشتر خوابیدن در صبح ها باعث شده بسیاری از ما قید وعده صبحانه را بزنیم. دقت داشته باشید که صبحانه قرار است انرژی مورد نیاز برای آغاز فعالیت را در اختیار بدن شما قرار دهد و چشم پوشی از آن در کنار آسیب های فراوان دیگر باعث پیری زودرس شما می شود.

سیگار کشیدن

دقیقا مانند مصرف الکل، سیگار کشیدن هم در کنار آسیب های فراوان و برگشت ناپذیر دیگر باعث می شود ظاهرتان زودتر از سن شناسنامه ایتان پیر شود.

مصرف الکل

البته که همه ما می دانیم مصرف زیاد نوشیدنی های الکلی چه صدماتی به سلامتی می زند اما بررسی ها نشان داده این عادت رفتاری بیش از آنچه می پنداشتیم بر روی روند پیری تاثیرگذار است.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 عادتی که پیرتان می کند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 عادتی که پیرتان می کند"، کلیک کنید.