گواهینامه استاندارد 435 تن کالای صادراتی در شهرستان مرزی آستارا صادر شد

گواهینامه استاندارد 435 تن کالای صادراتی در شهرستان مرزی آستارا صادر شد

کاماکس/گیلان مسیول معاونت استاندارد آستارا با اشاره به افزایش نظارت بر واحدهای تولیدی و کالاهای مشمول استاندارد در این شهرستان، گفت: 23 گواهینامه صادراتی انطباق با استانداردهای ملی در سه ماهه نخست امسال برای 435 تن کالای صادراتی توسط معاونت استاندارد شهرستان مرزی آستارا صادر شده است.

میثم عابدی امروز دوشنبه 21 خرداد ماه در گفت وگو با خبرنگار کاماکس با بیان اینکه معاونت استاندارد آستارا بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی، مجوز صادرات و واردات را صادر می کند، اظهار کرد: معاونت استاندارد شهرستان مرزی بندر آستارا در زمینه صدور گواهینامه های انطباق صادراتی و وارداتی، تعیین کیفی و ماهیتی کالاهای وارداتی و صادراتی، صدور گواهی تاییدیه ایمنی آسانسور، صدور مجوز استاندارد برای واحدهای تولیدی و خدماتی، استاندارد سازی ملی و بین المللی فعالیت می کند.

وی با اشاره به نظارت بر کالاهای صادراتی که منجر به صدور 23 گواهینامه صادراتی به وزن 435 تن در طول سه ماهه اول سال جاری شده است، افزود: در طول مدت یاد شده کنترل و نظارت بر واردات کالاهای ورودی از گمرک آستارا منجر به صدور 72 گواهینامه به وزن  27 هزار و 702 تن شده است.

مسیول معاونت استاندارد آستارا، کنترل و نظارت بر واحدهای تولیدی شامل بازرسی، نمونه برداری و آزمون که کالا مشمول استاندارد اجباری داخل کشور بوده، کنترل بر کالیبراسیون نازل های سوخت شهرستان، کنترل بر استاندارد سازی آسانسورهای منصوبه در ساختمان های بلند مرتبه، جلوگیری از بتن ریزی توسط خلاطه، نظارت بر عرضه کالاهای مشمول استاندارد در سطح صنوف شهرستان و نظارت و استاندارد سازی بر وسایل تفریحی و شهربازی فصلی در سطح آستارا با توجه به شروع فصل بهره برداری را از جمله فعالیت های حوزه معاونت استاندارد شهرستان مرزی بندر آستارا عنوان و اظهار کرد: برخورداری آسانسورها از علامت استاندارد باید جدی گرفته شود. 

عابدی، ادامه داد: با توجه به اینکه بافت شهری به سمت بلندمرتبه سازی و گسترش آپارتمان نشینی است، انتظار می رود شهروندان به بحث برخورداری دستگاه های آسانسور ساختمان ها از علامت ملی استاندارد به جد توجه کنند.

وی نقش استاندارد را در زندگی امروزه جامعه بشری غیرقابل انکار خواند و گفت: ما از استانداردها جهت رسیدن به سطحی از ایمنی، کیفیت و سازگاری در محصولات و فرآیندهایی که بر روی زندگی ما تاثیرگذار هستند، استفاده می کنیم.

به گزارش کاماکس، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از 95 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و از مبادی مهم صادرات و واردات در جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. با توجه به موقعیت ممتاز آستارا و نیز توسعه یافتن صادرات و واردات از طریق گمرکات زمینی، ریلی و دریایی این شهرستان مرزی استان گیلان، اداره استاندارد آستارا به معاونت اداره کل استاندارد استان گیلان ارتقا یافته است و فعالیت ها افزایش و با کیفیت هر چه بهتر انجام می شود.

پایان خبر کاماکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گواهینامه استاندارد 435 تن کالای صادراتی در شهرستان مرزی آستارا صادر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گواهینامه استاندارد 435 تن کالای صادراتی در شهرستان مرزی آستارا صادر شد"، کلیک کنید.