کیت بلانشت رییس هیات داوران کمرایمیج 2024 شد

کیت بلانشت رییس هیات داوران کمرایمیج 2024 شد

به گزارش خبرگزاری کاماکس؛ کیت بلانشت به عنوان رییس هیات داوران بخش رقابتی اصلی سی و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم سینمایی کمرایمیج انتخاب شد.

کاماکس نوشت:بلانشت با تاکید بر این که حضور در کمرایمیج رویایی است که به حقیقت پیوسته از فیلم ها به عنوان رعد و برقی که در یک بطری جا گرفته اند یاد کرد و گفت این شانس را داشته که با برخی از صاعقه گیران بزرگ کار کند و کار با همین سینماگران نحوه کار و نگاه وی به جهان را برای همیشه تغییر داده است.

بسیاری از فیلم های این بازیگر که برنده 2 جایزه اسکار شده در کمرایمیج هم با تحسین روبه رو شده اند. وی نخستین نامزدی اسکارش را برای ایفای نقش ملکه الیزابت اول در فیلم «الیزابت» به دست آورد، که آن فیلم قورباغه طلایی بهترین فیلمبرداری سال 1999 کمرایمیج را برای فیلمبردار رمی آدفاراسین دریافت کرد.

سال 2008 بلانشت 2 نامزدی اسکار کسب کرد؛ یکی نامزدی بهترین بازیگر زن برای «الیزابت: دوران طلایی» و دیگری بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای «من آنجا نیستم» که برای اد لاخمن قورباغه برنزی را به ارمغان آورد. در سال های اخیر هم او برای بازی در فیلم های «کارول» و «تار» نامزد جایزه اسکار شد که هر 2 به ترتیب جایزه قورباغه طلایی را برای فیلم برداران خود اد لاخمن و فلوریان هافمایستر دریافت کردند.

بلانشت در کنار اندرو آپتون و کوکو فرانسینی، از بنیان گذاران و مدیر کمپانی «درتی فیلمز» است که شرکت سازنده فیلم «پسر جدید» وارویک تورنتون بود و سال 2023 قورباغه طلایی کمرایمیج را دریافت کرد.

سی و دومین دوره جشنواره کمرایمیج از 16 تا 23 نوامبر (26 آبان تا 3 آذر) در تورون، لهستان برگزار می شود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیت بلانشت رییس هیات داوران کمرایمیج 2024 شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیت بلانشت رییس هیات داوران کمرایمیج 2024 شد"، کلیک کنید.