کشف مقبره 1200 ساله مملو از طلا با بقایای ده ها نفر + عکس

آفتاب نیوز :

گمان می رود در این مقبره که در پارک باستان شناسی «ال کانیو» واقع شده و قدمت آن به قرن هشتم میلادی بازمی گردد، یک حاکم اشراف زاده دفن شده باشد.

در کنار این حاکم محلی همچنین بقایای اجساد ده ها نفر، که برای همراهی با او در «دنیای پس از مرگ» قربانی شده اند، کشف شده است.

باستان شناسان در داخل این مقبره مجموعه ای از گنجینه های طلا شامل دستبند، دو کمربند با مهره های طلا، گوشواره های تمساح شکل، گوشواره های دندان نهنگ با پوشش طلا و الواح مدور طلایی را پیدا کرده اند.

علاوه بر این اشیاء، گوشواره هایی نیز به شکل یک زن و مرد، دو زنگوله، دامن هایی ساخته شده با دندان سگ و یک جفت فلوت از جنس استخوان را یافته اند.

 مقامات پارک باستان شناسی ال کانو می گویند این مقبره احتمالا متعلق به یک حاکم بلندپایه از تمدن محلی «کوکله» است که در زمان مرگ در دهه سوم زندگی خود قرار داشته است.

کشف مقبره 1200 ساله مملو از طلا با بقایای ده ها نفر + عکس

دکتر جولیا مایو، مدیر بنیاد ال کانو که هدایت این پروژه باستان شناسی را بر عهده داشت، گفت که مقبره علاوه بر بقایای حاکم، شامل بقایای اجساد 31 نفر دیگر نیز می شود که «به عنوان همراه و برای خدمت به او قربانی شده اند».

وی اضافه کرد که حفاری محل دفن هنوز کامل نشده و بنابراین هنوز نمی توان تعیین کرد که چند جسد در مقبره وجود دارد.

لینت مونته نگرو، مدیر بخش میراث ملی وزارت فرهنگ پاناما، گفت که کاوش در این پارک باستان شناسی در سال 2022 آغاز شده و طلا و اقلام یافت شده در مقبره «نه تنها ارزش اقتصادی، بلکه ارزش تاریخی و فرهنگی غیرقابل محاسبه ای دارند.»

گورستان پارک باستان شناسی ال کانیو در حدود سال قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد و در حدود سال 1000 میلادی متروک شد.

این مکان برای اولین بار در سال 1925 کشف شد، زمانی که هایات وریل کاشف آمریکایی پس از برخورد به سنگ های یکپارچه باستانی که در امتداد سواحل رودخانه ریو گراند از زمین بیرون زده بودند سه گور را پیدا کرد.

با این حال کاوش ها در این ناحیه در دهه 70 میلادی و پس از تحقیق در مورد گزارش های منتشره از جهانگردان اسپانیایی آغاز شد.

آن ها تمدنی را توصیف کرده بودند که توسط تعدادی از اشراف اداره می شد و در آن حاکمان با نصب صفحات مدوری از طلا بر روی سینه شان خود را از رده های پایین تر جامعه متمایز می کردند.

اسپانیایی ها همچنین از هنر ظریف صنعتگرانی حرف زده بودند که اشیایی تزیینی از جنس طلا می ساختند.

پارک باستان شناسی ال کانیو در استان کوکله در حدود 150 کیلومتری جنوب غربی شهر پاناما واقع شده است.

کشف مقبره 1200 ساله مملو از طلا با بقایای ده ها نفر + عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف مقبره 1200 ساله مملو از طلا با بقایای ده ها نفر + عکس" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف مقبره 1200 ساله مملو از طلا با بقایای ده ها نفر + عکس"، کلیک کنید.