کشف سنگ نگاره های 3500ساله از گوسفند و شتر دوکوهانه

کشف سنگ نگاره های 3500ساله از گوسفند و شتر دوکوهانه

مجموعه ای از سنگ نگاره های 3500 ساله تصویرگر گوسفند و شتر دو کوهانه در قزاقستان کشف شد.

به گزارش کاماکس، حدود 100 سنگ نگاره متعلق به 3500سال قبل در قزاقستان کشف شده است.

با این حال، یک کارشناس در گفت وگو با «لایوساینس» اعلام کرد این اکتشاف آنقدرها هم جدید نیست؛ چراکه محل این سنگ نگاره های باستانی از قبل شناسایی شده بود اما برای حفاظت از آن تا زمان بررسی دقیق، معرفی نشده بود.

این سنگ نگاره ها با استفاده از یک تکه سنگ یا چوب روی صخره ایجاد شده بودند. قدمت این سنگ نگاره ها که در جنوب قزاقستان کشف شده اند به عصر برنز یا عصر آهن پیشین بازمی گردد.

اینکه دوره های برنز و آهن پیشین در قزاقستان دقیقا چه مدت طول کشیده است، موضوعی است که در میان محققان مورد بحث است، اما احتمالاً در مجموع به بین 4000 تا 2500 سال پیش باز می گردد. این سنگ نگاره ها در جریان یک پروژه ملی با حضور افراد داوطلب برای پاکسازی محیط زیست کشف شده اند. پس از کشف این مکان، باستان شناسانی برای بررسی سنگ نگاره ها از محل بازدید کردند.

سنگ نگاره ها در نقاط مختلف این محوطه که 20 تا 25 متر طول و 1.5 تا 2 متر عرض دارد، خلق شده اند.

به گفته «ویکتور نووزنوو»، باستان شناس دانشگاه دولتی قراغندی قزاقستان که در پروژه شرکت نداشت، به این نکته اشاره کرد که این محل هنوز به طور دقیق بررسی نشده است و سنگ نگاره ها در یک مجله معتبر معرفی نشده اند.

به گفته این کارشناس، وقتی محققان یک محوطه سنگ نگاره صخره ای را در قزاقستان پیدا می کنند، گاهی اوقات ترجیح می دهند مکان آن را مخفی نگه دارند تا زمانی که اطلاعات آن به درستی بررسی و منتشر شود.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف سنگ نگاره های 3500ساله از گوسفند و شتر دوکوهانه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف سنگ نگاره های 3500ساله از گوسفند و شتر دوکوهانه"، کلیک کنید.