کارگردان انفرادی، دینامیت و تگزاس، کمدی جدید می سازد

کارگردان انفرادی، دینامیت و تگزاس، کمدی جدید می سازد

به گزارش خبرگزاری کاماکس، مسعود اطیابی که فیلمسازی را بیشتر از دو دهه قبل شروع کرده و نخستین فیلم کمدی خود را در نیمه دهه 80 جلوی دوربین برد، از سال 1396 روی دور پرکاری افتاده و تقریبا هر سال یک فیلم ساخته و اکران کرده که از فیلم های پرمخاطب هم بوده اند.

او سال 1397 فیلم «تگزاس» را اکران کرد که در میان فیلم های پرفروش سال بود و سال بعد هم قسمت دوم آن را به نمایش درآورد. در سال 1400 و در دوران تعطیلی سینماها در زمان شیوع کرونا که بسیاری از صاحبان فیلم ها ریسک اکران آثار خود را نمی پذیرفتند، «دینامیت» که اطیابی آن را در سال 97 ساخته بود، روی پرده رفت و فیلم پرفروش سال شد.

یک سال بعد دو فیلم از این کارگردان با نام های «انفرادی» و «بخارست» اکران شد و آخرین فیلم او «هتل» نیز تا همین چند ماه قبل بر پرده سینماها بود. او سال گذشته قسمت سوم «تگزاس» را ساخت که قرار است از چهارشنبه، نهم خردادماه در سینماها اکران شود.

نکته مشترک این فیلم ها ژانر کمدی آن هاست و آن طور که خود اطیابی می گوید قرار است فعلا همین مسیر را ادامه دهد.

طبق پیگیری های کاماکس، اطیابی برای چند فیلم متقاضی پروانه ساخت است که در حال حاضر یکی از آن ها با نام «پل کالج» به تهیه کنندگی احسان ظلی پور در سامانه پروانه ساخت سازمان سینمایی ثبت شده است.

وی که همواره تاکید کرده در فیلمسازی نیاز جامعه را اولویت قرار می دهد، پیش تر هم با اشاره به وجود نظرهای مختلف میان فیلمسازان برای فعالیت در سینما نسبت به شرایط روز جامعه به کاماکس گفته بود: من جزو گروهی هستم که معتقدم باید به سهم خودم کاری انجام دهم تا حال مردم بهتر شود و باید به سمت کاری رفت که آرامش بیشتری به مردم بدهد و امکان برون رفت آن ها را از شرایط، بیشتر مهیا کند. در این بین حتماً مردم نیاز خود را تشخیص می دهند ولی ما هم باید مواد آن را تامین کنیم.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارگردان انفرادی، دینامیت و تگزاس، کمدی جدید می سازد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارگردان انفرادی، دینامیت و تگزاس، کمدی جدید می سازد"، کلیک کنید.