پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در آستارا اجرا می شود

پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در آستارا اجرا می شود

کاماکس/گیلان رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا با اشاره به تصمیمات اخذ شده در چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند بر اجرای پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در این شهرستان، گفت: تمام متولیان پسماند در حوزه مدیریتی خود موظف به اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند و پاکسازی نقاط آلوده، مراکز گردشگری و سواحل هستند.

محمد رضا سلامی ریک امروز 20 اسفندماه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه پسماند، با انتقاد از وضعیت نامناسب محورهای مواصلاتی و عدم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، اظهار کرد: با توجه به ایام پایانی سال و حضور مسافران و گردشگران نوروزی به شهرستان آستارا همه متولیان پسماند در حوزه مدیریتی خود موظف به اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند و پاکسازی نقاط آلوده، مراکز گردشگری و سواحل بوده و هر گونه قصوری در این راستا منجر به پیگیری های قانونی می شود.

وی با بیان اینکه معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان آستارا نیز در این جلسه با تاکید بر نقش مدیریت پسماند در حفظ سلامت شهروندان به شهرداران، بخشداران و دهیاران تاکید کرد: به قید فوریت با ارایه یک برنامه عملیاتی و کاربردی در سطح شهرستان، پاکسازی مناطق شهری و روستایی و گردشگری را آغاز و نتیجه اقدامات انجام گرفته را به کارگروه مدیریت پسماند گزارش کنند.  

وی افزود: هر گونه کوتاهی در انجام مدیریت پسماند ترک فعل از انجام وظایف قانونی است و شهرداران و دهیاران الزام به زیباسازی و پاکسازی معابر و سواحل شدند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در آستارا اجرا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در آستارا اجرا می شود"، کلیک کنید.