پوتین یک سند مهم امضا کرد

به گزارش کاماکس بر اساس فرمان مربوطه که امروز در پرتال رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شد، ولادیمیر پوتین پیشنهاد وزارت خارجه روسیه برای امضای توافقنامه مشارکت راهبردی با کره‌شمالی را پذیرفت.

به نقل از کاماکس در این حکم آمده است: به منظور پذیرش پیشنهاد وزارت امور خارجه روسیه، توافق با نهادها و سازمان‌های دولتی فدرال ذی‌نفع، مبنی بر امضای توافقنامه مشارکت راهبردی جامع بین روسیه و کره‌شمالی انجام شد.

این به وزارت امور خارجه روسیه اجازه می‌دهد در جریان مذاکرات امضای معاهده مذکور، تغییراتی در پیش‌نویس خود ایجاد کند که ماهیت اساسی نداشته باشد.

پوتین یک سند مهم امضا کرد

روز دوشنبه یوری اوشاکوف، دستیار رئیس‌جمهور روسیه گفت که این سند ممکن است در سفر پوتین به پیونگ‌یانگ امضا شود و از جمله مسائل امنیتی را مورد توجه قرار دهد.

براساس گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پیشنهاد وزارت خارجه روسیه برای امضای توافقنامه مشارکت راهبردی با کره‌شمالی را پذیرفت.

دستیار رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به سفر این هفته پوتین به کره‌شمالی و ویتنام گفته بود، توافقنامه ارتباط بین روسیه و کره‌شمالی علیه کشورهای ثالث نخواهد بود.

اوشاکوف با اشاره به این سفر که سه‌شنبه و چهارشنبه انجام می‌شود، تاکید کرد: پوتین و کیم جونگ اون (رهبر کره‌شمالی) در این مذاکرات درباره مسائل امنیتی و همکاری در زمینه اقتصاد، انرژی و حمل و نقل گفتگو خواهند کرد.

دستیار رئیس‌جمهور روسیه همچنین در آستانه سفر پوتین به پیونگ‌یانگ تاکید کرد که مسکو از بازنگری در تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره‌شمالی حمایت می‌کند. به گفته او توافقنامه مشارکت روسیه و کره‌شمالی که احتمالا در سفر پوتین به پیونگ‌یانگ امضا خواهد شد، بر مسائل امنیتی متمرکز خواهد بود.

اوشاکوف در ادامه گفت: روسیه برای درک کره‌شمالی از علل و ماهیت بحران اوکراین ارزش قائل است و از حمایت آن از عملیات ویژه نظامی ابراز قدردانی می‌کند. همچنین مذاکرات گسترده و گفت‌وگوهای غیررسمی بین پوتین و کیم در جریان سفر رئیس‌جمهور به کره‌شمالی برنامه‌ریزی شده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین یک سند مهم امضا کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین یک سند مهم امضا کرد"، کلیک کنید.