پایش مستمر باقیمانده فلزات سنگین در محصولات کشاورزی

پایش مستمر باقیمانده فلزات سنگین در محصولات کشاورزی

رییس سازمان غذا و دارو با توجه به رهنمودهای رییس جمهور شهید در زمینه رصد و پایش سلامت غذا و با اشاره به برگزاری همایش روز جهانی غذا گفت: برنامه پایش باقیمانده آفت کش ها، فلزات سنگین و نیترات در محصولات خام کشاورزی بطور مستمر توسط معاونت های غذا و داروی سراسر کشور انجام می شود.

به گزارش کاماکس، دکتر سید حیدر محمدی ضمن اشاره به برگزاری همایش روز جهانی ایمنی غذا گفت: علاوه بر اینکه به منظور ارتقای برنامه های سلامت غذا و با همکاری دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مبتنی بر تکالیف قانونی برنامه های توسعه، از سال 92 تاکنون برنامه پایش باقیمانده آفت کش ها، فلزات سنگین و نیترات در محصولات خام کشاورزی انجام می شود، برنامه پایش شاخص های ایمنی در فراورده های غذایی و آشامیدنی با جدیت دنبال می شود.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی افزود: پایش باقیمانده آفت کش ها، فلزات سنگین و نیترات در محصولات خام کشاورزی با استفاده از ظرفیت آزمایشگاه های معاونت های غذا و دارو در سراسر کشور به صورت مستمر انجام می شود.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در راستای سیاست های سازمان غذا و دارو مبنی بر تفویض حداکثری امور اجرایی به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی سراسر کشور، تفویض امور در سطوح یک تا چهار بنا به زیر ساخت ها، ظرفیت ها، امکانات و نیروی انسانی، امور اجرایی تایید صلاحیت مسولین فنی، ثبت منبع واحدهای تولیدی داخلی، صدور، اصلاح، تمدید پروانه های ساخت غذایی و آشامیدنی، نمونه برداری و ترخیص کالاهای اساسی (استراتژیک)، بازرسی واحدهای تولیدی داخلی، صدور گواهی بهداشت و… انجام شده است.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایش مستمر باقیمانده فلزات سنگین در محصولات کشاورزی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایش مستمر باقیمانده فلزات سنگین در محصولات کشاورزی"، کلیک کنید.