ورود فولاد مبارکه به حوزه نوآوری و تکنولوژی های جدید؛ یک اولویت و ضرورت

مدیرعامل فولاد مبارکه در بازدید از شرکت های سرمایه پذیر مطرح کرد:

ورود فولاد مبارکه به حوزه نوآوری و تکنولوژی های جدید؛ یک اولویت و ضرورت

محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، عصر روز دوشنبه 17 اردیبهشت به همراه معاون اقتصادی و مالی شرکت، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه و برخی از دیگر مدیران این صندوق از تعدادی شرکت های سرمایه پذیر فولاد مبارکه در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، از دو سال گذشته ورود به حوزه نوآوری و تکنولوژی های جدید به عنوان یک ضرورت و هدفِ دارای اولویت در مجموعه فولاد مبارکه تعریف شد و با حاکم شدن یک نگاه نو به حوزه نوآوری اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.

به گفته طیب نیا، خوشبختانه شرکت دانش بنیان سرمایه پذیر صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه نیز با این رویکرد، پرسرعت و پرتوان وارد میدان شد و سال گذشته با حمایت هییت مدیره، اخذ مجوزهای لازم و تعریف بودجه مناسب به حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی (cvc) ورود کرد. مایه خرسندی است که اعلام کنیم امروز برخی از این سرمایه گذاری ها به بار نشسته و برخی نیز در مراحل اولیه است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت آگاهی کامل هییت مدیره شرکت از اتفاقات رخ داده در تک تک طرح ها اظهار امیدواری کرد این اقدامات مسیر دست یابی به تکنولوژی های فرایندی را هموار کند. همچنین با حمایت و هدایت بیشتر کسب وکارها توسط صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه اصفهان که مسیر خود را پیدا کرده، بتوان شاهد دستاوردهای بسیار بهتری در آینده نزدیک بود.

نیاز به تداوم سرمایه گذاری دو تا سه ساله در این شرکت ها

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در نگاه اول، تلقی دانش بنیان شدن شرکت های بزرگ دور از ذهن است، ولی دانش بنیان شدن شرکت های بزرگ به این معناست که از شرکت های کوچک و چابکی که می توانند در این حوزه نوآوری داشته باشند، حمایت کنند. این اتفاق در فولاد مبارکه رخ داده و دستاوردهای آن را می بینیم، اگرچه با رقبای بین المللی در این زمینه فاصله داریم.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های بزرگ فولادی به طور میانگین 1.5 درصد و برخی نیز تا 3 درصد درآمدها را در این حوزه هزینه می کنند، گفت: ما با شرکت های مطرح فاصله داریم، اما اعداد و ارقام ما از شرکت های داخلی بسیار بیشتر است. در برخی موارد حداقل 2 تا 3 سال به تداوم سرمایه گذاری نیاز است تا دستاوردهای آن حاصل شود. امیدواریم امسال شاهد ثمرات این حرکت ها باشیم.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه:

پایداری تولید فولاد کشور با سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه

 معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز در جریان این بازدید گفت: شرکت فولاد مبارکه توانسته است بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کشور را راه اندازی کند و با سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه های دانش بنیان به زودی خبرهای خوبی از این صندوق خواهیم شنید؛ چراکه فولاد مبارکه در حوزه های دانش بنیانی سرمایه گذاری کرده که شرکت های دانش بنیانِ فعال در این حوزه ها می توانند در آینده، هم به پایداری فولاد مبارکه و هم به توسعه فولاد کشور کمک کنند. فولاد مبارکه نمی توانسته به طور مستقیم به این حوزه ها وارد شود؛ بنابراین با قبول ریسک آگاهانه، حوزه نوآوری را به شرکت های شتاب دهنده و چابک واگذار کرده است. البته فولاد مبارکه با این سرمایه گذاری صرفاً به دنبال کسب سود نبوده و نیست؛ اما با به بار نشستن این سرمایه گذاری ها و اقدامات، به طور قطع شاهد پایداری تولید و رشد صنعت فولاد کشور خواهیم بود.

مهدی کویتی با بیان اینکه پایداری تولید فولاد کشور با سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه میسر خواهد شد، تاکید کرد: این شرکت های سرمایه پذیر هم به فولاد مبارکه و هم به پایداری تولید فولاد کمک خواهند کرد.

 مشاور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خبر داد:

ارایه پیشنهاد سه برابر شدن سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه برای سال 1403

امیر مظاهری، مشاور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این باره گفت: امروز پیشنهاد سه برابر شدن سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه برای سال 1403 با نظر مثبت هییت مدیره مواجه شد و در صورت تصویب، از بزرگ ترین رخدادهای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه امروز به صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه تبدیل شده است، گفت: فولاد مبارکه با ورود به فرایند انتقال تکنولوژی می تواند به الگوی جدیدی برای حوزه نوآوری در کشور تبدیل شود.

مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه:

در چشم انداز حوزه نوآوری و تکنولوژی، گروه فولاد مبارکه لوکوموتیو توسعه صنعتی ایران خواهد بود

یحیی پالیزدار، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه نیز در این بازدید اظهار داشت: پیمودنِ مسیری که طی یکی دو سال گذشته در گروه فولاد مبارکه در حوزه نوآوری و سرمایه گذاری خطرپذیر طی شده امکان پذیر نبود، مگر با مساعدت و همیاری هییت مدیره، مدیرعامل و سایر عوامل تاثیرگذار شرکت که صمیمانه از آن ها تشکر می کنیم. در این مسیر با فراز و نشیب های زیادی مواجه بودیم، اما جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم جایگاهی پر از امید است و امیدواریم بتوانیم این مسیر را با همین شدت و حدت ادامه دهیم. در حوزه نوآوری و تکنولوژی، چشم اندازی که برای گروه فولاد مبارکه ترسیم شده، لوکوموتیو توسعه صنعتی ایران عزیز است. در این مسیر یکی از موضوعات مهم بحث های فناورانه و توسعه تکنولوژی است. در این راستا سعی می کنیم افق های جدیدی در اکوسیستم هاردتک کشور ایجاد کنیم. همچنین سعی می کنیم با منابع و تخصص هایی که از سوی فولاد مبارکه و سایر شرکت های گروه به ما اختصاص داده می شود، اکوسیستم نوآوری کشور را قوت ببخشیم.

گفتنی است در این بازدید از کارگاه پارس تک و کارخانه نوآوری مستقر در دانشگاه آزاد خمینی شهر بازدید به عمل آمد و شرکت های فرتاک، چابک و درصا در آزمایشگاه صنعت چهارم فولاد مبارکه و شرکت های کیمیا، رنگین فلز و پناپ در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی نیز به ارایه آخرین دستاوردهای خود پرداختند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود فولاد مبارکه به حوزه نوآوری و تکنولوژی های جدید؛ یک اولویت و ضرورت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود فولاد مبارکه به حوزه نوآوری و تکنولوژی های جدید؛ یک اولویت و ضرورت"، کلیک کنید.