واکنش وزارت کشور به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

واکنش وزارت کشور به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور در واکنش به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ماده 37 این قانون اظهار دارد که «کلیه افرادی که مسیولیت مستقیم در امر انتخابات ریاست جمهوری به صورت اجرا و یا نظارت دارند، در صورتی می توانند داوطلب شوند که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و در آن سمت شاغل نباشند.»

وی افزود: این ماده شامل مجموعه وزارت کشور، شورای نگهبان، مجریان، ناظران، استانداران، فرمانداران و بخشداران است که باید قبل از داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری از سمت خود استعفا دهند.

اسلامی ادامه داد: تبصره 3 ماده 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز در این خصوص می گوید که «هیچ یک از اعضای هییت اجرایی مرکزی انتخابات نباید نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند.» اعضای هییت اجرایی مرکزی شامل وزیر کشور، یکی از اعضای هییت رییسه مجلس شورای اسلامی با انتخاب مجلس، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات و تعداد 7 نفر از شخصیت های دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بعنوان معتمدان مردمی هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش وزارت کشور به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش وزارت کشور به شایعات لزوم استعفای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری"، کلیک کنید.