هشدار ستاد مدیریت بحران آستارا / اعلام آماده‌باش برای دستگاه های اجرایی

هشدار ستاد مدیریت بحران آستارا / اعلام آماده‌باش برای دستگاه های اجرایی

کاماکس/گیلان  فرماندار آستارا با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی درخصوص وزش باد شدید، بارش باران و احتمال جاری شدن سیل از اعضاء ستاد مدیریت بحران، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، گروه‌های جهادی و مردم این شهرستان مرزی خواست برای مقابله با حوادث احتمالی آماده باشند.

ستاد مدیریت بحران آستارا برای آمادگی مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌ها، سیل و آبگرفتگی بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۶ تیرماه تشکیل شد و با توجه به اعلام هشدار هواشناسی استان گیلان در پی احتمال وقوع سیل و احتمال ایجاد خسارت از عصر امروز، اعضاء ستاد مدیریت بحران این شهرستان مرزنشین استان گیلان به حالت آماده باش کامل درآمدند.

فرماندار آستارا در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان از مردم و دستگاه‌های اجرایی خواست هشدارها و توصیه‌ها را جدی بگیرند و اظهار کرد: به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی و جاری شدن سیل از دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها و دهیاری‌های عضو ستاد درخواست می‌شود برای مقابله با هر گونه حادثه غیر مترقبه طبیعی از جمله سیل آماده باش ۱۰۰ درصدی داشته باشند و تمامی مرخصی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا لغو شده است.

وی ادامه داد: به علت ورود این سامانه بارشی به آسمان استان گیلان و بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، ادارات و دستگاه‌های مرتبط باید در این ایام کشیک اداری داشته باشند.

محمدرضا شهاب زاده تصریح کرد: همه مناطق شهری و روستایی نیز نسبت به پاکسازی کانال‌ها و جوی‌های آب برای جلوگیری از انسداد جریان طبیعی روان آب‌ها و ایجاد آبگرفتگی از هم اکنون اقدام کنند.

فرماندار آستارا همچنین به مردم توصیه کرد: با توجه به هشدار هواشناسی استان گیلان جدا از حاشیه رودخانه‌ها، کانال‌های آب و نقاط حادثه خیز فاصله بگیرید.

به گزارش کاماکس، شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۷ هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و از مناطق پربارش جمهوری اسلامی ایران است.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار ستاد مدیریت بحران آستارا / اعلام آماده‌باش برای دستگاه های اجرایی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار ستاد مدیریت بحران آستارا / اعلام آماده‌باش برای دستگاه های اجرایی"، کلیک کنید.