هشدار؛ این توصیه ها را جدی بگیرید

معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور پرهیز از سفر های غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها را در روز های آینده خواستار شد.

هشدار؛ این توصیه ها را جدی بگیرید

آفتاب نیوز :

 حسین ظفری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور برای روز های شنبه 1403/02/29 تا دوشنبه 1403/02/31 تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، صاعقه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، آبگرفتگی، رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در سیستم حمل و نقل برای استان های نیمه شمالی از جمله خراسان رضوی، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان، اردبیل و دامنه و ارتفاعات استان های گلستان، مازندران و گیلان را پیش بینی کرد.

وی همچنین برای روز یکشنبه استان های نوار شرقی از جمله خراسان رضوی، اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، ارتفاعات زنجان و ارتفاعات و دامنه گیلان. دوشنبه: آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، ارتفاعات زنجان و دامنه و ارتفاعات مازندران را متاثر از این سامانه دانست.

این عضو شورای عالی مدیریت بحران کشود اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلو های تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی پیش بینی کرد.

در پایان معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور پرهیز از سفر های غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب رو ها و بویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی، احتیاط در تردد دامداران و عشایر در صعود به ارتفاعات و عدم توقف در حاشه رودخانه ها، مراقبت از محصولات کشاورزی در مقابل رگبار پراکنده توصیه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار؛ این توصیه ها را جدی بگیرید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار؛ این توصیه ها را جدی بگیرید"، کلیک کنید.