هزینه پیشگیری کمتر از پیگیری قضایی است

هزینه پیشگیری کمتر از پیگیری قضایی است

کاماکس/سمنان  نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: هزینه پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه پیگیری قضایی است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی 27 اردیبهشت ماه در دیدار با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سمنان، دادستان نظامی استان و کارکنان قضایی و اداری سازمان نیروهای مسلح استان با تبریک «دهه کرامت» با اشاره  به اهمیت توجه به پیشگیری از وقوع جرم در مباحث قضایی اظهار کرد: در بسیاری از موارد هزینه پیشگیری کمتر از درمان است که یکی از آنها بخش قضایی است. 

وی با اشاره به اجرای طرح «نور» توسط فراجا و با بیان اینکه سازمان ها و نهادهای دولتی باید اجرای «طرح نور» را از خودشان شروع کنند گفت: کوچکترین گروه های اجتماعی و کاری در دستگاه های حاکمیتی باید طرح نور را عملیاتی کنند چراکه این افراد بخشی از یک جامعه محسوب می شوند. 

مطیعی طرح نور را فرصتی تاریخی برای صیانت از جایگاه عفاف و حجاب در جامعه دانست و افزود: باید اقشار مختلف مردم بویژه نسل جوان را نسبت به طراحی های پشت صحنه دشمنان در این مساله آگاه کرد.

امام جمعه سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت امر قضاوت گفت: قضاوت امری ظریف، خطیر و مهم است لذا قضات باید در صدور احکام، خداوند متعال و نیز وجدان خود را درنظر بگیرند. 

وی ادامه داد: باید این شجاعت در میان قضات گرامی وجود داشته باشد که اگر حکمی به هر دلیل به اشتباه صادر شد آن را به نحوی جبران کنند و رای خود را پس بگیرند چراکه این کار یکی از مصادیق کامل تقوا، حرّیت و رعایت عدالت است. 

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی خاطرنشان کرد: اگر همه افراد به وظیفه خود به درستی عمل کنند هم در آخرت از آن بهره مند خواهند شد و هم رضایت مردم را جلب خواهند کرد. 

 در ابتدای این دیدار «رحیم یونسی زرینی» رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سمنان و «علی اسماعیل پور» دادستان نظامی استان گزارشی از اقدامات و برنامه های مجموعه های تحت مدیریت خود ارایه دادند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه پیشگیری کمتر از پیگیری قضایی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه پیشگیری کمتر از پیگیری قضایی است"، کلیک کنید.