هزینه ساخت خط 8 متروی تهران 80 همت است

شهردار تهران:

هزینه ساخت خط 8 متروی تهران 80 همت است

علیرضا زاکانی هزینه ساخت خط 8 متروی تهران را 80 هزار میلیارد تومان دانست.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، شهردار تهران در حاشیه  آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط 8 متروی تهران، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی پیرامون ساخت این خط از مترو تهران گفت: سال جاری عملیات ساخت خطوط 10 و 8 مترو تهران آغاز شد و در ماه های آتی نیز شاهد شروع عملیات ساخت خطوط 9 و 11خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با تکمیل خطوط 11 گانه مترو تهران تا سال 1410 به دنبال افزایش قدرالسهم حمل ونقل عمومی در رفت وآمد های شهر تهران هستیم تا استفاده مردم از خودرو های شخصی کاهش پیدا کند.

زاکانی ادامه داد: شیوه نوینی از سرمایه گذاری در تکمیل خط 8 مترو تهران در پیش گرفته ایم که مبتنی بر آن تا 5 درصد از پیشرفت اولیه پروژه هیچ هزینه ای از سوی شهرداری تهران به شرکت ایرانی چیلکو و شرکت چینی نورینکو پرداخت نخواهد شد و پس از آن هزینه پروژه را از طریق تهاتر املاک تامین خواهیم کرد.

شهردار تهران در پایان تاکید کرد: شروع پروژه خط 8 مترو تهران از منطقه مسعودیه نشان می دهد اولویت قطعی مجموعه مدیریت شهری توجه به مناطق جنوبی تهران است. ساخت خط 8 به رقم امروز 80 همت هزینه دارد و در صورت بهره برداری از آن در ساعت های پیک شاهد صرفه جویی مصرف سوخت به اندازه 250 هزار لیتر در هر ساعت خواهیم بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه ساخت خط 8 متروی تهران 80 همت است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه ساخت خط 8 متروی تهران 80 همت است"، کلیک کنید.