می‌خواهند سر احسان علیخانی و جوکرش را زیر آب کنند

می‌خواهند سر احسان علیخانی و جوکرش را زیر آب کنند

آفتاب‌‌نیوز :

احسان علیخانی پس از مدت‌ها دوری، در قامت مجری و کارگردان رئالیتی شو «جوکر۲؛ طبقه بیست‌ویک» به میدان بازگشته است. برنامه‌ای که جدای از ماجرای کیفیت مخاطب دارد و علیخانی جذب مخاطب را احتمالا بهتر از ایر هم‌نسلانش بلد است. اما این اتفاق با سر و صدای زیادی انجام شده؛ چون برخی رسانه‌ها کیفیت مسابقه را زیر سوال برده‌اند و برخی مسائلی مثل شوخی جنسی و رقص را پیش کشیده و از «جوکر» و سازنده‌اش انتقاد کرده‌اند. روزنامه هفت صبح به همین بهانه، گریزی زده است به مواردی مشابه که پیش‌تر احسان علیخانی در «ماه عسل» و «عصر جدید» تجربه کرده بود. با ما همراه باشید.

شوخی‌های جنسی جوکر

چند روز پیش خبرگزاری کاماکس گزارشی منتشر کرد و ضمن تمجید از نقاط قوت «جوکر» نوشت: با پخش دو قسمت ابتدایی، انتقاد‌های تند و جدیدی از برنامه جوکر و ساترا به عنوان مجوزدهنده آن شکل گرفته است؛ این بار منتقدان حجم شوخی‌های جنسی این برنامه که مخاطبان زیادی بین کودکان و نوجوان دارد را مرکز توجه خود قرار داده‌اند. شوخی‌هایی که معلوم نیست ساترا چگونه به آن‌ها مجوز داده است!» این خبرگزاری در نهایت نتیجه گرفت که نباید پخش «جوکر» توقیف شود بلکه سازندگان باید مراقب مخاطب کودک و نوجوان باشند.

رقص جوکری‌ها

مشابه همین نگاه در گزارش خبرگزاری کاماکس هم هست و در کنار آن به حرکات موزون در «جوکر» اشاره شده. سایت مشرق نیوز هم نوشته: رقص‌ها در قسمت سوم «جوکر» کامل شده است و تصاویر طولانی از حرکات موزون بازیگران به نمایش گذاشته می‌شود حال آنکه اعطای مجوز انتشار یک دهم چنین تصویر و شوخی‌های مناسب بزرگسالان در گذشته توسط وزارت ارشاد می‌توانست موجب شکل‌گیری انتقادات تندی از سوی جامعه و فعالان فرهنگی شود. از آن سو در فضای مجازی بحث بر سر کیفیت اجرای علیخانی و خود «جوکر» بالا گرفته. نکته قابل تامل اینکه طرفداران برنامه و مجری به مراتب بیش از مخالفان است. احسان از این پیچ جدید چگونه عبور خواهد کرد؟

خود گویی و خود خندی

صفحه اینستاگرامی «فیلمتو» با انتخاب تیتر “خود گویی و خود خندی” نوشت: ” سه قسمت ابتدایی «جوکر ۲» پایین‌تر از حد انتظار بوده است. طبعا نمی‌توان گفت که این برنامه اصلا خنده نمی‌گیرد؛ اما به طور کل و نیز در قیاس با سری اول، نمره قبولی به دست نمی‌آورد. اغلب چالش‌های تیم برنامه‌ساز منجر به انفجار خنده نشده. کار به جایی رسیده که احسان علیخانی در قسمت سوم برای بار چندمین مرتبه از هادی کاظمی خواست ایده شوخی با سوپرانو را تکرار کند. این یعنی شرکت کنندگان «جوکر ۲» در خلق کمدی نیز ناموفق هستند. کاربران، اما خیلی با این نقد موافق نیستند و می‌گویند مسابقه خیلی هم خنده‌دار است. برخی، اما با نقد مذکور موافق هستند و عقیده دارند سری جدید مسابقه فعلا توقعات را برآورده نساخته است.

ممنوع الکاری احسان

سال ۸۷ علی اصغر پورمحمدی اجازه اجرای «ماه عسل» را به علیخانی نداد و محسن افشانی مجری این برنامه شد. عملکرد او، اما مورد توجه قرار نگرفت و سکان «ماه عسل» به دست علیخانی افتاد. سال بعد هم خودش مجری بود، اما در سال ۸۹ یک بار دیگر مورد غضب آقای مدیر قرار گرفت تا اینکه با ویژه برنامه نوروز ۹۰ شبکه سه دوباره به تلویزیون بازگشت و در همین سال «ماه عسل» را اجرا کرد. یک سال بعد، اما اجازه اجرای ویژه برنامه شبکه سه را نداشت و و مجری ویژه برنامه نوروزی شبکه دو شد. ترکش اختلاف او و پورمحمدی ادامه داشت تا اینکه رمضان سال ۹۱ ماه عسل بدون علیخانی روی آنتن رفت. او از سال ۹۲ تا پایان «ماه عسل» مجری این برنامه باقی ماند.

توبیخ رسمی

علی اصغر پورمحمدی حتی وقتی معاون سیما شد، حواسش به شدت به علیخانی بود. حضور دو مهمان در «ماه عسل» سال ۹۴ باعث شد پورمحمدی در نامه‌ای به مدیر وقت شبکه سه خواستار توبیخ عوامل برنامه شود. یکی از مهمانان جوانی بود که به خاطر نامزدش قصد خودکشی داشت و دومی الهام عرب بود که مشخص شد به عنوان «پُزر» مراسم‌های عروسی فعالیت دارد. این نوع برخورد با یک برنامه و مجری توسط مدیران سیما کم‌سابقه است. البته یک شب بعد علیخانی در «ماه عسل» از خود و عوامل برنامه دفاع کرد.

مدل مو و رنگ شلوار

بعد از اجرای ویژه برنامه نوروز ۹۰ شبکه سه پورمحمدی مدیر وقت شبکه سه در گفت وگویی به علیخانی کنایه زد و اعتراضش به مدل مو‌های این مجری را بیان کرد زمان گذشت و رمضان سال ۹۲ لباس به ظاهر قرمز احسان علیخانی در «ماه عسل» انتقاداتی به دنبال داشت. او روز بعد روی آنتن زنده ضمن عذرخواهی توضیح داد: “شلواری که من پوشیده بودم در اصل بادمجانی رنگ بود، اما در جریان پخش تلویزیونی رنگ‌ها پررنگتر میشوند و این اتفاق‌ها رخ میدهد. ” یادآوری ماجرای دوم به این خاطر بود که بگوییم علیخانی همواره از سوی مردم هم زیر ذره‌بین بوده است.

ماجرا‌های عصر جدید

امکان مرور همه جنجال‌های عصر جدید نیست؛ در این میان ادعای تارا صبی که با روش استفاده از سلول‌های بنیادی بعد از ۲۱ سال بینایی‌اش را به دست آورده تا مدت‌ها سوژه بود. در نهایت علیخانی در برنامه هشتگ عصر جدید با دعوت از پزشک معالج تارا صبی از اطلاعات غلطی که در آن برنامه منتقل شده بود، گفت. این مهمان خاطره حضور یاسمن (یاسی) اشکی در «ماه عسل» سال ۹۷ را یادآور شد که از بیماری ناشناخته خود با علائمی مشابه بیماری ایدز و ویروس HPV صحبت کرد. یک مورد دیگر را یادآوری کنیم و تمام اظهار نظر ژاله صامتی داور «عصر جدید» درباره لهجه یک خواننده هم مورد سوء برداشت قرار گرفت و عصر جدید علیخانی مورد حمله واقع شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "می‌خواهند سر احسان علیخانی و جوکرش را زیر آب کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "می‌خواهند سر احسان علیخانی و جوکرش را زیر آب کنند"، کلیک کنید.