مناطق 17، 18 و 19 تهران با بالاترین نرخ فرونشست

مناطق 17، 18 و 19 تهران با بالاترین نرخ فرونشست

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مناطق 17، 18 و 19 را دارای بیشترین نرخ فرونشست دانست و گفت: در اطراف تهران، دشت ورامین دارای فرونشست های وسیع است.

به گزارش کاماکس، دکتر علی بیت اللهی در نشست خبری امروز که در محل ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به مناطق فرونشست در تهران و پیرامون آن، گفت: زون های فرونشست زمین در تهران بیشتر در جنوب و جنوب غربی شهر تهران تا شهریار است.

وی نرخ فرونشست زمین در تهران را 15 تا 22 سانتی متر در سال دانست و اظهار کرد: علاوه بر آن لکه هایی در فرونشست در دشت ورامین، شهریار به سمت پیشوا مشاهده می شود که نرخ 17 سانتی متر در سال را نشان می دهد.

بیت اللهی با بیان اینکه در دشت ورامین شکاف هایی نمایان شده که در دنیا بی نظیر است، یادآور شد: این منطقه فرونشست شامل معین آباد به سمت جاده گرمسار به قم می شود.

رییس مرکز زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به فرونشست زمین در تهران، اظهار کرد: مناطق 17، 18 و 19 از پهنه های فرونشست در تهران به شمار می روند که دارای نرخ فرونشست 22 سانتی متری در سال هستند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مناطق 17، 18 و 19 تهران با بالاترین نرخ فرونشست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مناطق 17، 18 و 19 تهران با بالاترین نرخ فرونشست"، کلیک کنید.