معرفی ۳۰۵ عامل آلودگی هوا ناشی از آتش سوزی بقایای اراضی کشاورزی

معرفی ۳۰۵ عامل آلودگی هوا ناشی از آتش سوزی بقایای اراضی کشاورزی

به گزارش کاماکس لرستان، علی سالاروند در این رابطه گفت : این اداره کل با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن کنترل و پایش مزارع، تاکنون ٣٠۵ نفر از افرادی را که کاه و کلش و بقایای گیاهی اراضی کشاورزی را آتش زده بودند شناسایی و به دلیل ایجاد آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی کرد.

وی افزود: طبق ماده ۲۰ قانون هوای پاک انباشت پسماندهای بیمارستانی و صنعتی در معابر عمومی و فضای باز یا سوزاندن آن‌ها، انباشت پسماندهای خانگی و ساختمانی در معابر عمومی و فضای باز خارج از مکان‌های تعیین شده توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یا سوزاندن آن‌ها و سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول ممنوع است و متخلف حسب مورد به جزای نقدی درجه ۶ موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی(اخذ جرایم ۶۰ تا ۲۴۰ میلیون ریال) محکوم می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با درخواست از کشاورزان در زمینه همکاری با ادارات و خودداری از آتش زدن بقایای گیاهی گفت: سوزاندن بقایای گیاهی یا به عبارتی کاه و کلش سوزی بر میکرو ارگانیسم‌های مفید خاک و ایجاد فقر خاک در اثر حذف هوموس عواقب منفی دارد و موجب آلودگی شدید هوا می شود.

سالاروند از مردم تقاضا نمود در صورت مشاهده تخلف ناشی از سوزاندن بقایای گیاهی اراضی کشاورزی، مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، بخشداری‌ها و دهیاری‌های محل زندگی خود و یا از طریق سامانه شبانه‌روزی ۱۵۴۰ اطلاع رسانی نمایند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی ۳۰۵ عامل آلودگی هوا ناشی از آتش سوزی بقایای اراضی کشاورزی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی ۳۰۵ عامل آلودگی هوا ناشی از آتش سوزی بقایای اراضی کشاورزی"، کلیک کنید.