محمدی: واردات مکمل‌ها صفر شده است

محمدی: واردات مکمل‌ها صفر شده است

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تولید مکمل در کشور پاسخگوی بازار داخلی است از به صفر رسیدن واردات این محصولات طی چند سال اخیر در کشور خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، سید حیدر محمدی با بیان اینکه بازار مکمل در کشور بازار بزرگی است، گفت: تولید داخل پاسخگوی نیاز کشور است و طی چند سال اخیر واردات مکمل به صفر رسیده است.

وی افزود: فراورده‌های طبیعی و سنتی ظرفیت‌های فراوانی دارد که البته بازار آن در اندازه‌ای که مد نظرمان است، بزرگ نیست و باید در حوزه فرهنگ‌سازی استفاده از این فرآورده‌ها اقداماتی انجام شود.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: در دولت سیزدهم در کمیسیون ماده ۲۰ مصوب شد داروخانه‌های طب سنتی و طبیعی با شرایط تسهیل شده و ویژه در سلامتکده‌ها تاسیس شوند.

او یادآور شد: در حوزه شیرخشک بیشترین حجم نیاز داخل با تولید در کشور رفع می‌شود و تنها بخش کوچکی از شیرخشک‌های رژیمی، متابولیک و یا ماده اولیه که تولید آن برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد، وارداتی است.

معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: مردم به تضمین سازمان غذا و دارو روی سلامت محصولات غذایی، دارویی و مکمل اطمینان دارند؛ بنابراین نظارت‌های پسینی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محمدی: واردات مکمل‌ها صفر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محمدی: واردات مکمل‌ها صفر شده است"، کلیک کنید.