مجموع صادرات رسمی تجهیزات پزشکی؛ 150 میلیون دلار/ گسترش دارو رسانی به درب منزل

محمدی به کاماکس گفت:

مجموع صادرات رسمی تجهیزات پزشکی؛ 150 میلیون دلار گسترش دارو رسانی به درب منزل

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به پایلوت دارورسانی درب منزل، گفت: به زودی دارورسانی به درب منزل گسترش داده می شود.

سید حیدر محمدی ریییس سازمان غذا و دار در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، با بیان اینکه مجموع صادرات ایران در حوزه تجهیزات پزشکی اعم از دانش بنیان و دانش بنیان حدود 150 میلیون دلار است، گفت: البته این عدد مربوط به صادرات رسمی ما است؛ بخشی از صادرات این محصولات بنابر دلایلی غیر رسمی است که در مجموع می توان گفت که مجموع صادرات رسمی و غیر رسمی ما حدود 300 میلیون دلار است.

 وی همچنین در رابطه با محل عرضه مکمل های رژیمی و ورزشی نیز گفت: مکمل ها با توجه به اینکه دارو تلقی می شوند باید در داروخانه عرضه شوند، قطعا هیچ جایی غیر از داروخانه برای عرضه مکمل ها مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست. گشت های بازرسی ما از سوی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت مستمر در حال انجام بازرسی هستند برخی از این گشت ها به صورت مشترک به همراه سایر نهادهای نظارتی مانند تعذیرات حکومتی انجام می شود و قطعا اگر در جایی با عرضه غیر مجاز این مکمل ها روبه رو شوند با آنها برخورد می کنند.

محمدی بیان کرد: همزمان با برخورد با مراکز غیر مجاز توزیع این مکمل ها با مراکز مجازی که به عرضه مکمل های غیر مجاز می پردازند نیز برخورد می کنیم.

وی همچنین در رابطه با موضوع دارورسانی درب منزل نیز گفت: ما بیش از یک سال است که این موضوع را آغاز به صورت پایلوت آغاز کرده ایم و امیدواریم به زودی این کار را به صورت گسترده در سراسر کشور انجام دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجموع صادرات رسمی تجهیزات پزشکی؛ 150 میلیون دلار/ گسترش دارو رسانی به درب منزل" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجموع صادرات رسمی تجهیزات پزشکی؛ 150 میلیون دلار/ گسترش دارو رسانی به درب منزل"، کلیک کنید.