مجلس بزرگداشت شهدای خدمت در آفریقای جنوبی

مجلس بزرگداشت شهدای خدمت در آفریقای جنوبی

مجلس بزرگداشت شهادت رییس جمهور و هیات همراه وی از سوی مرکز اسلامی آفریقای جنوبی در شهر ژوهانسبورگ و با مشارکت گروههای اسلامی برگزار شد.

 به گزارش کاماکس ، در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران ، سفیر جمهوری عربی سوریه ،  نمایندگان احزاب مهم آفریقای جنوبی و شخصیت های سیاسی و مذهبی علاقمند به انقلاب اسلامی و محور مقاومت حضور یافته و سخنرانی کردند.

 بنا بر اعلام سفارت ایران در آفریقای جنوبی، پس از این حادثه دوستان ایران و محور مقاومت با ارسال پیام و حضور در مراکز ایرانی  مراتب تسلیت و همدردی خود را ابراز کردند.

سفرهای چند باره شهید امیرعبداللهیان و نیز سفر شهید آیت الله رییسی در جریان برگزاری کنفرانس بریکس در آفریقای جنوبی از آنان چهره های آشنایی برای دولت و ملت آفریقای جنوبی ساخته بود.

در مجلس بزرگداشت شهادت رییس جمهور  و هیات همراه وی که از سوی مرکز اسلامی آفریقای جنوبی در شهر ژوهانسبورگ و با مشارکت گروههای اسلامی برگزار شد، شکیب کاماکس سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی ضمن تشکر از شرکت حضار در این مراسم ، از دولت و مردم آفریقای جنوبی جهت ارسال پیام های همدردی و تسلیت تقدیر کرد.

سفیر ایران با اشاره به جنگ هشت ساله و مشکلات فراوان بعد از انقلاب مانند ترورها و شهادت مقامات ارشد نظام اظهار کرد :  این مشکلات هرگز مانع پیشرفت کشور و مردم ایران نشده بلکه برعکس باعث تقویت روحیه همدلی و وحدت میان ایرانیان شده است .

وی تاکید کرد: با اینکه در حال عزاداری هستیم اما مسیله  فلسطین را فراموش نکرده ایم و امیداوریم بزودی شاهد آزادی قدس شریف باشیم .

سفیر سوریه نیز در سخنرانی خود گفت : ما سه روز عزای عمومی در سوریه اعلام نمودیم و با دولت و مردم ایران ابراز همدردی می کنیم و می دانیم که این شهدای عزیز حمایت های بزرگی از سوریه داشتند.

براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی ، در این مراسم همچنین گروه های خود جوش مردمی با خواندن سرود های حماسی به زبان محلی به سوگواری پرداختند.

در خاتمه مراسم  شرکت کنندگان در دفتر یادبود با نگارش دلنوشته هایی با ابراز همدردی و عرض تسلیت به رهبرمعظم انقلاب اسلامی ، دولت و مردم ایران ، یاد و خاطره آن شهدای گرانقدر را گرامی داشتند .  

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجلس بزرگداشت شهدای خدمت در آفریقای جنوبی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجلس بزرگداشت شهدای خدمت در آفریقای جنوبی"، کلیک کنید.