لایحه فرونشست در انتظار مجلس جدید/ تهیه سند جامع زلزله تهران

لایحه فرونشست در انتظار مجلس جدید/ تهیه سند جامع زلزله تهران

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد سرانجام دو لایحه فرونشست زمین و زلزله تهران توضیحاتی ارایه کرد.

حجت السلام و المسلمین محمدآقامیری در گفت وگو با کاماکس، در مورد تشکیل کارگروه مشترک برای تهیه لایحه افزایش تاب آوری تهران در مقابل زمین لرزه گفت: کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد فرونشست زمین و افزایش تاب آوری در تهران جلسات مختلفی را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 10 جلسه با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه های مطرح برای بحث فرونشست زمین برگزار شده و جمع بندی اساتید در قالب لایحه ای از طریق شورایعالی استانها به مجلس ارسال شد، افزود: این موضوع در کمیسیون محیط زیست و کشاورزی مجلس یازدهم نیز بررسی و تایید شد و آماده بررسی در صحن مجلس است که البته باید این لایحه در مجلس جدید بررسی شود.

آقامیری با تاکید بر اینکه منتظر هستیم تا در مجلس جدید، این لایحه با قید یک فوریت در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: در مورد افزایش تاب آوری تهران در امر زلزله نیز سه کمیته تشکیل داده شد و با هماهنگی سازمان مدیریت بحران، مکانی برای بررسی و جلسات کمیته ها تخصیص داده شد و خروجی این جلسات لایحه ای خواهد شد تا به مانند لایحه فرونشست زمین، این موضوع نیز از طریق شورایعالی استانها به مجلس ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه زلزله تهران را باید به عنوان یک بحران ملی ببینیم، افزود: باید برنامه ریزی خاصی برای زلزله تهران داشت و سعی داریم سند جامع زلزله شهر تهران را تدوین کنیم که در سه دسته قبل، حین و بعد از زلزله است.

رییسی کمیته عمران شورای شهر  به سخنانش در مورد وضعیت موش های پایتخت در زلزله تهران اشاره کرد و گفت: بحث موش های تهران بعد ازوقوع زلزله جدی است و باید به وضعیت موش های تهران بعد از زلزله نیز در میان عوامل دیگر به صورت جدی پرداخته شود و در مباحث زیست محیطی بعد از زمین لرزه باید این موضوع با دقت بررسی شود.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لایحه فرونشست در انتظار مجلس جدید/ تهیه سند جامع زلزله تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لایحه فرونشست در انتظار مجلس جدید/ تهیه سند جامع زلزله تهران"، کلیک کنید.