قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلا کاهش یافت

آفتاب نیوز :

به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز جمعه به پایین ترین رقم طی سه سال و نیم گذشته رسید و دیروز در روز دوشنبه افزایش یافت. سرمایه گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا و تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در این هفته هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.39 درصد کاهش به 2301 دلار و 91 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.36 درصدی به 2318 دلار و 60 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند اطلاعات بسیاری در این هفته منتشر می شود و رویداد های بسیاری هم در راه است؛ بنابراین بازار طلا با بی ثباتی بیشتری مواجه خواهد بود.

اطلاعات بهتر از حد انتظار بازار اشتغال آمریکا امید به کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر را پایین آورد و باعث شد طلا حدود 83 دلار در هر اونس معادل 3.5 درصد در روز جمعه کاهش قیمت داشته باشد، یعنی بیشترین کاهش قیمت روزانه از نوامبر 2020. توقف خرید طلا توسط بانک مرکزی چین هم در این کاهش قیمت تاثیر داشت.

طبق گفته تحلیلگران، بانک مرکزی چین هیچگاه خریدار دایمی طلا نبوده است. همواره یک مرحله مشخص از خرید طلا همراه با چندین ماه توقف وجود داشته، اما اگر چین خرید طلا را از سرگیرد، قیمت طلا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، چون موضوع خرید طلا توسط چین یکی از تمرکز های اصلی بازار است.

از طرف دیگر، به نظر نمی رسد بانک مرکزی آمریکا سیاست های پولی خود را در اجلاس این هفته تغییر بدهد. تمرکز سرمایه گذاران در حال حاضر بر پیش بینی های اقتصادی سیاستگذاران و کنفرانس خبری جروم پاول رییس فدرال رزرو پس از پایان اجلاس دو روزه این بانک است.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 1.97 درصد کاهش به 29 دلار و 29 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 1.23 درصدی 962 دلار و 72 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا کاهش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا کاهش یافت"، کلیک کنید.