فرانسه: 4 پهپاد را در خلیج عدن ساقط کردیم

فرانسه: 4 پهپاد را در خلیج عدن ساقط کردیم

به گزارش کاماکس، وزارت دفاع فرانسه روز شنبه مدعی شد چهار پهپاد جنگی که به سمت یک ناوچه متعلق به «عملیات دریایی اتحادیه اروپا» در خلیج عدن حرکت می کردند را سرنگون کرده است.

پاریس مدعی است این اقدام به طور مستقیم در محافظت از کشتی باری «ترو کانفیدنس» که پرچم باربادوس را حمل می کند و چهارشنبه گذشته مورد حمله قرار گرفت و همچنین محافظت از کشتی های تجاری دیگر موثر بود.

در بخشی از این بیانیه همچنین آمده است که فرانسه در کنار هم پیمانان خود در چارچوب عملیات «اسپیدس» که اتحادیه اروپا در 19 فوریه گذشته آن را آغاز کرد، در حمایت از امنیت دریایی و آزادی کشتیرانی از کانال سویز تا تنگه هرمز مشارکت می کند.

به گزارش کاماکس، ساعاتی پیش سازمان تروریستی سنتکام نیز خبر داد ارتش یمن امروز یک عملیات گسترده پهپادی در دریای سرخ انجام داد.

در حالی که سنتکام مدعی است 15 پهپاد یمن را هدف قرار داده است، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک کشتی آمریکایی را در خلیج عدن هدف قرار داده است.

او در این باره گفت: «در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین در غزه و در پاسخ به تجاوزات به یمن، نیروی دریایی ما کشتی آمریکایی PROPEL FORTUNE را با تعدادی موشک مناسب هدف قرار داد».

یحیی سریع اعلام کرد: «به یاری خداوند این حمله کشتی آمریکایی را به صورت مستقیم و دقیق هدف قرار داد».

این مقام نظامی یمن همچنین اعلام کرد: «نیروهای مسلح یمن در عملیات دوم نیز چند ناو آمریکایی را در دریای سرخ و خلیج عدن هدف قرار دادند. این عملیات با 37 پهپاد انجام شد و به لطف خدا اهداف مورد نظر با موفقیت هدف قرار گرفته شدند».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین افزود: «نیروهای مسلح کشورمان تا پایان تجاوز و رفع محاصره غزه، به اجرای تصمیم خود برای جلوگیری از حرکت کشتی های اسراییل به سمت بنادر فلسطین اشغالی ادامه خواهند داد».

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرانسه: 4 پهپاد را در خلیج عدن ساقط کردیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرانسه: 4 پهپاد را در خلیج عدن ساقط کردیم"، کلیک کنید.