عملیات حج و بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد

عملیات حج و بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد

در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که تاکنون حدود 17 هزار زائربه کشور بازگشتند و عملیات حج و روند انتقال حجاج با آرامش ادامه دارد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، دراین نشست که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب برگزارشد سرپرست حجاج ایرانی با تقدیر از تلاش هواپیمایی درعملیات انتقال حجاج به کشور، اظهار داشت: در این ایام روزانه هزاران زائر راهی میهن اسلامی می شوند و عملیات حج و روند بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد.  

در این جلسه، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب ، ابراز امیدواری کرد  که با ورود دو فروند هواپیمای دیگر به چرخه پرواز ، عملیات انتقال زائران سرعت بیشتری بگیرد.

وی درصد رضایتمندی از ارائه خدمات را قابل قبول توصیف کرد و گفت: همه در تلاش اند تا روند این چرخه برای زائران ایرانی در در دو شهر مکه و مدینه هر چه بیشتر تسهیل شود.

در ادامه این جلسه حسن زرنگار سرکنسول کشورمان در جده از پیگیری های انجام شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در عربستان در صورت موافقت کشور میزبان و اقدامات کنسولی صورت گرفته برای زائران ایرانی گزارش داد و درباره خاکسپاری و انتقال اجساد زائران جان باخته از شروع عملیات حج تاکنون توضیحاتی داد. قابل یادآوری است که تعداد زائران مرحوم در حج امسال کمتر ازمرحومین حج گذشته است.

غلامرضا رضایی مدیرعملیات حج 1403 نیز به خروج حدود 20 درصد زائران از عربستان در چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: درحال حاضر 58324 زائر در قالب 428 کاروان در مکه و 10385 زائر در قالب 76 کاروان در مدینه حضور دارند. 

وی افزود: تاکنون با71 پرواز از دوفرودگاه مدینه وجده زائران  119 کاروان  به کشورمان منتقل شدند .

محمد معصومی نماینده هواپیمایی نیز تاکید کرد در تلاش هستیم که با افزایش تعداد هواپیما مدت زمان عملیات بازگشت را کوتاه تر کنیم.

وی با اشاره به روند دریافت بار زائران در دو فرودگاه مدینه و جده تصریح کرد: لازم است مدیران و روحانیون کاروان ها درخصوص موادی که می توانند زائران در چمدان های خود قرار دهند به آنها اطلاع رسانی و نکات لازم را از جمله در مورد فرودگاه که ظروف و بطری های آب جاسازی شده در ساک ها را خارج می کنند، منتقل کنند. 

گزارش جواد دانشیار مسئول نقل تردد شهری در خصوص فعالیت این بخش با 177 دستگاه اتوبوس در 22 خط از دیگر نکات مطرح شده در این جلسه بود و وی افزود: از اول عملیات تاکنون 52600 تردد اتوبوس از 4 ایستگاه اصلی ثبت شده است و برای 403 کاروان زیارت دوره و برای بقیه کاروان ها هم در روزهای آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: در 5 روز گذشته بیش از ده هزار زائر مدینه بعد با قطار سریع السیر حرمین از مکه به شهر پیامبر منتقل شده اند تا پس از اقامت 5 روزه در مدینه و انجام زیارت به کشور بازگردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیات حج و بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیات حج و بازگشت زائران با آرامش ادامه دارد"، کلیک کنید.