شهید آیت الله رییسی پشتیبان واقعی نظام تعلیم و تربیت بود

شهید آیت الله رییسی پشتیبان واقعی نظام تعلیم و تربیت بود

کاماکس/کرمان معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: آیت الله رییسی حمایت های بی نظیری در این مدت از نظام تعلیم و تربیت داشت و ما نه تنها یک رییس جمهور که یک پشتیبان واقعی از نظام تعلیم و تربیت را از دست دادیم.

صادق ستاری فرد عصر هشتم خردادماه در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان که در شهرستان زرند برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهید آیت الله رییسی اظهار کرد: از دست دادن رییس جمهور رییسی داغی بس سنگین است اما خون شهید جوششی دارد که حتما مایه برکت و رحمت خواهد بود، رییس جمهوری که بر آموزش و پرورش اشراف داشت، هم به آن اعتقاد داشت و هم حامی و دلسوز آن بود.

وی افزود: آیت الله رییسی حمایت های بی نظیری در این مدت از نظام تعلیم و تربیت داشت و با وجود همه تنگناها و چالش های اقتصادی در راستای ایجاد رضایت مندی شغلی معلمان تلاش کرد، حمایت از دانشگاه فرهنگیان، سیاست های کیفیت بخشی، ترمیم نقشه راه سند تحول و پیگیری اجرایی شدن آن از جمله اقدامات رییس دولت سیزدهم بود و ما نه تنها یک رییس جمهور که یک پشتیبان واقعی از نظام تعلیم و تربیت را از دست دادیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خطاب به مدیران اظهار کرد: اجرای نظام رتبه بندی کار ساده ای نبود، از سالها قبل باید اجرا می شد اما شما میدان داری کردید، بازگرداندن دانش آموزان به مدرسه، اصلاح نظام ارزشیابی، ایجاد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان متوسطه دوم و … با دقت انجام شد.

ستاری فرد با اشاره به اینکه اعتبار بخشی به معلم یادگار شهید رییسی بود، افزود: براساس نامه ای که به تازگی امضا شده بود مبنی بر اینکه دانش آموز خوب ما می تواند معلم خوب شود، در کاماکس 1403 حدود 2000 استعداد برتر بدون کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند.

وی بیان کرد: به فرموده رهبری کلید تحول در آموزش و پرورش معلم است و از انتخاب، جذب، ساماندهی، نگهداشت معلم و… باید شروع و تهدید کسری نیروی انسانی را باید تبدیل به فرصت کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به گزینی و شایسته گزینی در انتخاب معلمان لحاظ می شود، گفت: مواد آزمون های استخدام متناسب با نیاز معلم شده، بعد از سالها 19 هزار نفر نیروی پرورشی جذب آموزش و پرورش شد در کنار جذب معلم، ثبت نام دانش آموزان هم وجود دارد، هرسال در ثبت نام نوآموزان آخر شهریور کار تمام می شد اما اکنون تا قبل از پایان خرداد کار تمام شده است.

ستاری فرد با اشاره به اینکه اصلاح نظام آموزش با توانمندسازی معلمان توانمند محقق می شود، تصریح کرد: در حوزه فضا و زیرساخت کارهای زیادی در همه ساحت ها انجام شده، ضمن اینکه باید به بهداشت دانش آموزان اهمیت داده شود، چرا که سلامت حتما مقدمه تربیت و بهداشت محیط مقدمه سلامت است.

وی در پایان با اشاره به اینکه استان کرمان دیار سخاوت، صداقت، قهرمان پروری و یک الگوی رفتارشناسی مبتنی بر آموزه های دینی است، گفت: نهضت توانمندسازی معلمان در تابستان 1403 اجرا می شود.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید آیت الله رییسی پشتیبان واقعی نظام تعلیم و تربیت بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید آیت الله رییسی پشتیبان واقعی نظام تعلیم و تربیت بود"، کلیک کنید.