شهادت یک فلسطینی در نزدیکی نابلس/ تداوم یورش ها به مناطق مختلف کرانه باختری

شهادت یک فلسطینی در نزدیکی نابلس/ تداوم یورش ها به مناطق مختلف کرانه باختری

منابع خبری از شهادت یک جوان فلسطینی در نزدیکی نابلس و یورش های شبانه به شهرها و شهرک های مختلف کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش کاماکس، نیروهای رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری ازجمله ایست های بازرسی «سالم» و «دوتان» در شهرک «کفردان» در غرب جنین یورش برده و اقدام به گشت زنی در خیابان های این شهرک کردند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، اشغالگران همچنین به «کفیرت»، «کفر کود»، «برقین»، «یعبد» و اردوگاه «الامعری» در رام الله و اردوگاه «عقبه جبر» واقع در شهرستان «اریحا» یورش بردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین به خیابان «السلام» در شهر «الخلیل» و شهر «یطا» در جنوب الخلیل با بیش از 20 دستگاه خودرو نظامی و  همچنین تعدادی از منازل در این شهر یورش بردند.

اشغالگران همچنبن به منطقه «وادی السمن» در شهر الخلیل و منطقه «الظهر» در شهرک «بیت امر» در شمال الخلیل یورش برده و شروع به تفتیش و بازرسی منازل کردند.

این یورش ها به اطراف شهر طولکرم امتداد یافت و اشغالگران اقدام به بازداشت شماری از فلسطینیان کردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین به شهر «قلقیلیه» و شهرک «جیوس» واقع در شرق این شهر یورش بردند.

در همین اثنا، طی یورش اشغالگران به روستای «بورین» واقع در جنوب نابلس یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسید و 2 تن دیگر زخمی شدند.

در همین رابطه، باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی اقدام به بازداشت 55 فلسطینی ازجمله کودکان در شهر قدس و مناطق مختلف کرانه باختری کردند که تعداد بازداشتیان از هفتم اکتبر به 7 هزار تن افزایش یافته است.

هییت «مقاومت دیوار و شهرک سازی» نیز در گزارش سالانه خود اعلام کرد طی سال 2023 شهرک نشینان صهیونیست 2410 حمله به فلسطینیان و دارایی ها آنها در کرانه باختری انجام دادند.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم اشغالگر صبح امروز (سه شنبه) مجدداً ایمان نافع و نیز حنان البرغوثی، اسرای آزاده فلسطینی را از شهرک «کوبر» در شمال رام الله در کرانه باختری بازداشت کردند.

اشغالگران همچنین اقدام به تخریب منزل «عبدالله یحیی مساد» در شهرک کفردان در غرب جنین با بولدوزر کردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین سه شهروند فلسطینی را از طولکرم بازداشت کردند.

تعداد شهدای فلسطینی در کرانه باختری از آغاز جنگ علیه غزه در هفتم اکتبر به 421 تن افزایش یافته است.

در حملات رژیم صهیونیستی به غزه حداقل 30534 فلسطینی در میان ویرانی های گسترده و کمبود وسایل ضروری شهید و 71920 نفر دیگر زخمی شده اند. این رژیم همچنین محاصره فلج کننده ای را بر نوار غزه اعمال کرده است که جمعیت آن، به ویژه ساکنان شمال غزه را در آستانه گرسنگی قرار داده است. به گفته سازمان ملل، جنگ 85 درصد از جمعیت غزه را به آوارگی داخلی در میان کمبود شدید غذا، آب سالم و دارو سوق داده و 60 درصد از زیرساخت های غزه آسیب دیده یا ویران شده است. این رژیم در دیوان بین المللی دادگستری به نسل کشی متهم است. یک حکم موقت در ژانویه به تل آویو دستور داد تا اقدامات نسل کشی را متوقف کرده و اقداماتی را برای تضمین ارایه کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان غزه اتخاذ کند.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهادت یک فلسطینی در نزدیکی نابلس/ تداوم یورش ها به مناطق مختلف کرانه باختری" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهادت یک فلسطینی در نزدیکی نابلس/ تداوم یورش ها به مناطق مختلف کرانه باختری"، کلیک کنید.