شب درخشش طارمی + فیلم

شب درخشش طارمی + فیلم

آفتاب نیوز :

مهدی طارمی انتظار نداشت پس از درخشش هفته گذشته مقابل چاوز که توانست در حضور ثابت خود یک گل به ثمر برساند و یک پاس گل دیدنی بدهد، در دیدار یکشنبه شب برابر بوآویشتا کار را از روی نیمکت شروع کند، ولی این اتاق در آخرین بازی او در ورزشگاه دو دراگایو رخ داد و ستاره ایرانی روی نیمکت اژد ها نشسته بود.

تیم پورتو بدون مهاجم ایرانی خود دیدار مقابل بوآویشتا در هفته سی و سوم و ماقبل پایانی فصل لیگ برتر پرتغال را از ساعت 23 یکشنبه شب آغاز کرد و در حالی که نیاز مبرم به کسب پیروزی در ورزشگاه دو دراگایو برای رسیدن به رتبه سوم جدول و کسب سهمیه لیگ اروپا داشت، در نیمه نخست به تساوی بدون گل رسید تا اینکه طارمی در دقیقه 59 به بازی آمد و سرنوشت بازی را تغییر داد.

شاگردان سرجیو کونسیسایو ثانیه هایی پس از ورود طارمی به زمین گل اول را دریافت کردند و شوکه شدند، اما ستاره ایرانی پورتو در دقیقه 64 و پنج دقیقه پس از ورودش به مسابقه با حرکت از میانه زمین توانست اخراجی بگیرد و ورق به سود تیمش برگردد.

طارمی لحظاتی پس از گل بوآویشتا از میانه زمین ضدحمله سریعی را تدارک دید، اما ضربه خطرناک پدرو مالهیرو، بازیکن حریف روی ساق پای او کاری کرد تا داور پس از آوانتاژ و سپس متوقف شدن بازی، مدافع خطاکار را با کارت زرد دوم جریمه کند و پورتو با 10 نفره شدن رقیبش راحت تر به بازی ادامه بدهد.

طارمی در دقیقه 67 سعی در فرار به سمت دروازه بوآویشتا داشت که کمک داور دوم آفساید او را گرفت و در دقیقه 75 هم ضربه ایستگاهی او از فاصله حدودا 25 متری به دیوار دفاعی خورد و به سمت دروازه نرفت تا بازی یک بر صفر به سود حریف پورتو دنبال شود.

حملات بی امان شاگردان کونسیسایو در دقیقه 81 نتیجه داد و پدرو، مدافع پیشتاخته در شلوغی محوطه جریمه توانست کار را به تساوی بکشد و امید های یاران طارمی برای کسب پیروزی و صعود به رتبه سوم جدول لیگ برتر پرتغال زنده شود.

طارمی به دنبال ایجاد ضدحمله با حرکت سریع از میانه زمین بود که مالهیرو با کف پا روی ساق او زد و نگذاشت حرکت مهاجم ایرانی ادامه داشته باشد، اما توپ به سمت محوطه بوآویشتا رفت.

طارمی در دقیقه 88 بهترین فرصت را داشت تا در بیست و دومین بازی فصل خود و حضور تعویضی مقابل بوآویشتا به ششمین گل برسد، اما توپ ریباند شده در محوطه 6 قدم و شوت محکم او در حالی که چند سانتی متر تا ورود به دروازه فاصله داشت، به چایدوزی آوازیم، مدافع نیجریه ای، حریف برخورد کرد و تبدیل به گل نشد و در برگشت هم ناماسو از فرصت بهره نبرد تا بازی یک بر یک دنبال شود.

طارمی یک دقیقه بعد هم دوباره صاحب موقعیت شد که ضربه او راه به جایی نبرد و در دقیقه 5+90 هم ضربه این بازیکن از بالای تیرک راهی اوت شد، اما در دقیقه 7+90 سعی کرد با پاس در عمق موقعیت سازی کند که ناماسو نتوانست گلزنی کند و ضربه او به بیرون رفت.

عطش ستاره ایرانی پورتو برای گلزنی در دقیقه 8+90 و آخرین ثانیه های بازی به نتیجه نشست و ارسال فرانسیشکو کونسیسایو از جناح راست زمین را مهدی طارمی با جای گیری فوق العاده در محوطه 6 قدم و ضربه سر مطمین تبدیل به گل کرد.

ستاره ایرانی در زمانی که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود بوآویشتا بود، توانست بازیکن حریف را اخراج کند تا پورتو در مسیر بازگشت به بازی و کسب نتیجه قرار بگیرد.

پورتو هفته آینده مهمان براگاست و پس از آن هم در فینال جام حذفی باید در لیسبون به مصاف اسپورتینگ برود که این اتفاق موجب شد تا مهدی طارمی به دلیل انتقال به اینتر میلان، آخرین بازی خود را در ورزشگاه خانگی انجام بدهد و پایان شکوهمندانه ای در دو دراگایو داشته باشد.

طارمی پس از باز کردن دروازه بوآویشتا در حلقه بزرگ شادی بازیکنان و مربیان پورتو اشک می ریخت و آخرین بازی خود در ورزشگاه دو دراگایو را به یادماندنی و سه امتیازی کرد.

پورتو با درخشش طارمی و گل لحظه آخری او به پیروزی دو بر یک مقابل بوآویشتا رسید تا 69 امتیازی شود و با یک امتیاز بیشتر نسبت به براگا در رتبه سوم جدول لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شب درخشش طارمی + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شب درخشش طارمی + فیلم"، کلیک کنید.