سناتور آمریکایی: بایدن به سمت جنگ جهانی سوم می رود

سناتور آمریکایی: بایدن به سمت جنگ جهانی سوم می رود

یکی از سناتورهای آمریکایی گفت، تصمیمات بایدن خطر بروز یک جنگ جهانی دیگر را افزایش می دهد.

به گزارش کاماکس، سناتور «جیمز دیوید ونس» در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نوشت: « من فقط با دوستی که به او اعتماد دارم در مورد آنچه در روسیه می گذرد، صحبت کردم. فکر می کنم خطر جنگ هسته ای در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی من وجود دارد. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در حال رفتن به سمت جنگ جهانی سوم است.»

به نقل از خبرگزاری تاس، در 31 ماه مه، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته بود بایدن به اوکراین اجازه استفاده از سلاح های ارایه شده توسط ایالات متحده برای حملات در داخل خاک روسیه را داده است.

در 28 مه، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفت نمایندگان کشورهای ناتو هنگام صحبت در مورد حملات در داخل روسیه، «باید آگاه باشند که با چه چیزی بازی می کنند.»

به گفته پوتین، روسیه از نزدیک چنین بحثی را زیر نظر دارد.

دیمیتری مدودف، معاون رییس شورای امنیت روسیه نیز روز جمعه با بیان اینکه تمام سلاح های دوربرد ارسال شده به اوکراین «مستقیما توسط نیروهای ناتو کنترل می شود»، افزود چنین اقداماتی می تواند به حملات تلافی جویانه نیاز داشته باشد.

در این میان، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین در پاسخ به سوالی درباره تغییر موضع بایدن درباره اجازه دادن به اوکراین برای استفاده از تسلیحات آمریکایی برای حمله به اهدافی در خاک روسیه، علت این تغییر نظر و این که آیا آمریکا نگران وارد شدن به جنگی مستقیم به واسطه این تصمیم نیست، توضیح داد: «ما از همان ابتدای این جنگ، نگران گسترش تنش ها بوده ایم و این نگرانی ها به جا هستند. رییس جمهور گفته است که نمی خواهد مسیول آغاز جنگ جهانی سوم باشد. ما به دنبال جنگی با روسیه نیستیم که یک قدرت هسته ای است.»

کربی تشریح کرد: «در اواسط ماه مه، اوکراینی ها با فشار فوق العاده ای در خارکیف، یکی از شهرهای شمالی اوکراین مواجه بودند که فاصله زیادی از مرز روسیه ندارد؛ آنها خواستار مجوزی محدود برای استفاده از تسلیحات عرضه شده آمریکایی علیه تهدیدهای قریب الوقوع در امتداد این مرزها شدند.»

وی افزود: «رییس جمهور این موضوع را بررسی و پس از گفت وگو با تیم واسط اطمینان حاصل کرد که از تمامی پیامدهای این درخواست مطلع شده و بعد آن را تایید کرد. این مجوز محدود به منطقه خارکیف است و این محدودیت با توجه به انواع اهدافی است که می توانند هدف قرار دهند و برد آن ها اعمال شده است.»

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سناتور آمریکایی: بایدن به سمت جنگ جهانی سوم می رود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سناتور آمریکایی: بایدن به سمت جنگ جهانی سوم می رود"، کلیک کنید.