سریال «سلمان فارسی» به شاهرود بازگشت

سریال «سلمان فارسی» به شاهرود بازگشت

آفتاب‌‌نیوز :

پروژه «سلمان فارسی» که با بیش از هزار بازیگر اصلی و چهار هزار بازیگر فرعی، از نزدیک به ۵ سال گذشته تاکنون کار خود را شروع کرده تا کاماکس امسال در شاهرود به کار خود و در فاز ایران ادامه خواهد داد.

تاکنون هشت هزار نفر از سراسر کشور علاقمند به حضور در این سریال بوده اند.

«سلمان فارسی» محصول مرکز سیما فیلم سازمان صداوسیما به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که تصویربرداری آن از آذر ۱۳۹۸ در کرمان آغاز شده و در شاهرود، قشم، جلفا، شهرک‌های سینمایی غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه داشته است.

این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام (ص) می‌پردازد.

بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود ۱۵۰۰ بازیگر تئاتری و بومی مقابل دوربین این سریال رفته اند.

در این فاز که فصل ایران باستان است، برای اولین‌بار در جهان صد سال تاریخ ایران و دوره ساسانی از زمان خسرو انوشیروان، هرمز، قباد، مرگ خسرو پرویز، شیرین، فرهاد، بهرام چوبین و بسیاری از اسطوره‌های تاریخ ایران باستان به تصویر کشیده می‌شود.

گروه «سلمان فارسی» پایان شهریور به شهرک غزالی برمی‌گردند تا در تهران به کار خود ادامه بدهند.

بازیگران جدیدی در این سریال دعوت به حضور شده‌اند که در فاز‌های مختلف از آن‌ها استفاده خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سریال «سلمان فارسی» به شاهرود بازگشت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سریال «سلمان فارسی» به شاهرود بازگشت"، کلیک کنید.