رکورد روزهای گرم در خوزستان شکسته می شود – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

رکورد روزهای گرم در خوزستان شکسته می شود - خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

محمد سبزه زاری در گفت وگو با خبرنگار کاماکس اظهار کرد: از فردا شاهد افزایش دما در اکثر مناطق استان خواهیم بود به گونه ای که تا روز جمعه احتمال وقوع دماهای بالای 50 درجه در مرکز، غرب، جنوب غرب و شمال استان بسیار زیاد خواهد بود.

وی افزود: در طی این مدت به علت جریانات جنوبی و افزایش رطوبت، دمای مناطق جنوبی و ساحلی کمتر از 50 خواهد بود ولی با شمال غربی شدن جریانات از روز شنبه تا اواسط هفته آینده شاهد وقوع دماهای 50 درجه و بالاتر در اکثر مناطق استان خواهیم بود.

سبزه زاری تصریح کرد: پیوستگی روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر (بیش از 6 روز) باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا رفته و باعث تجربه روزهای بسیار گرم شود که در صورت وقوع، از جنبه توالی روزهای با دمای بالای 50 درجه در 10 سال گذشته رکوردار خواهد بود لذا به علت فشار مضاعف به شبکه توزیع برق و برای جلوگیری از قطع ناگهانی برق، توصیه به رعایت الگوی مصرف برق می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رکورد روزهای گرم در خوزستان شکسته می شود – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رکورد روزهای گرم در خوزستان شکسته می شود – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.