روند کاهشی آنفلوآنزا در کشور/ برنامه ویژه بازرسی های بهداشتی در ماه رمضان

روند کاهشی آنفلوآنزا در کشور/ برنامه ویژه بازرسی های بهداشتی در ماه رمضان

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن بیان اینکه همه گیری بیماری آنفلوآنزا طی 2 هفته گذشته که هوا سردتر شده بود روند افزایشی داشت، گفت: البته این روزها روند بیماری کاهشی شده و طی بازه زمانی دو ـ سه هفته آینده از میزان ابتلا و همه گیری این بیماری کاسته خواهد شد.

 دکتر حسین فرشیدی – معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با کاماکس، درباره وضعیت آنفلوآنزا در کشور اظهار کرد: طی دو هفته گذشته به دلیل سرمای هوا میزان ابتلا به این بیماری افزایشی شده بود اما این روزها روند کاهشی دارد و طی بازه زمانی دو تا سه هفته دیگر این میزان از همه گیری اتفاق نخواهد افتاد و روند آن کاهشی خواهد بود.

وی در ادامه همچنین با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز و برنامه ویژه وزارت بهداشت برای بازرسی های بهداشتی، اظهار کرد: برای این ایام بخش بهداشت محیط وزارت بهداشت برنامه ای ویژه در نظر گرفته است که طی روزهای آتی اجرا خواهد شد. بر این اساس اماکن مرتبط با طبخ و توزیع غذا بویژه غذاهای مرتبط با ماه رمضان همچون آش، حلیم، زولبیا و بامیه و … مورد بررسی و نظارت جدی تری واقع خواهند شد.

در همین راستا مهندس محسن فرهادی_معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به کاماکس گفت: برنامه های پایش و نظارت از 15 اسفند 1402  آغاز شده و تا 25 فروردین ماه 1403 و پس از عید فطر ادامه دارد. 

به گفته وی، نظارت ها به مدت 12 ساعت از 8 صبح تا 8 شب در ایام تعطیل و غیر تعطیل انجام می شود. از 8 شب به بعد نیز با توجه به شرایط منطقه ای و بعد از مراسم افطار تا قبل از سحر بنا به تشخیص مراکز بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، نظارت ها می تواند ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: با آغاز ماه رمضان پایش ها در قنادی های محلی، مراکز طبخ و توزیع زولبیا و بامیه و شیرینی های محلی همچنین کنترل شبانه رستوران ها و مراکز تفریحی که پس از مراسم افطار فعال خواهند بود، انجام می شود. با نزدیک شدن به پایان سال 1402 نیز کنترل ها بیشتر در سالن های آرایشی زنانه و مردانه خواهد بود.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند کاهشی آنفلوآنزا در کشور/ برنامه ویژه بازرسی های بهداشتی در ماه رمضان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند کاهشی آنفلوآنزا در کشور/ برنامه ویژه بازرسی های بهداشتی در ماه رمضان"، کلیک کنید.