روسیه بابت استقرار سلاح های هسته ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد

روسیه بابت استقرار سلاح های هسته ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: لازم نیست یک استراتژیست نظامی باشید؛ استقرار سلاح های هسته ای در شمال اروپا، منبع تهدید مستقیم خواهد بود و طبیعتاً ناگزیر در لیست اهداف قانونی تعیین شده در سناریوی درگیری نظامی مستقیم بین کشور ما و ناتو قرار خواهند گرفت.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، ماریا زاخارووا روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: استقرار تسلیحات هسته ای آمریکا در شمال اروپا امنیت کشورهای دریافت کننده این سلاح ها را تقویت نمی کند، بلکه آن را تضعیف می کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت: لازم نیست یک استراتژیست نظامی باشید؛ استقرار سلاح های هسته ای در شمال اروپا، منبع تهدید مستقیم خواهد بود و طبیعتاً ناگزیر در لیست اهداف قانونی تعیین شده در سناریوی درگیری نظامی مستقیم بین کشور ما و ناتو قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: این وضعیت، دقیقه همان چیزی است که ایالات متحده و هم پیمانانش به سمت آن حرکت می کنند.

پیش از این، مکرون رییس جمهوری فرانسه 26 فوریه 2024 پس از میزبانی نشستی با حضور نمایندگان حدود 20 کشور غربی در پاریس گفته بود: در این نشست، موضوع اعزام احتمالی نیروی زمینی کشورهای غربی به اوکراین مطرح شد. به گفته وی، شرکت کنندگان در این موضوع به اجماع نرسیدند، اما نمی توان چنین سناریویی را در آینده منتفی دانست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه بابت استقرار سلاح های هسته ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه بابت استقرار سلاح های هسته ای ناتو در شمال اروپا هشدار داد"، کلیک کنید.