رشد 40 درصدی منابع بخش درمان در سال جاری/ پرداخت 35 هزار میلیارد تومان یارانه دارو تا امروز

رشد 40 درصدی منابع بخش درمان در سال جاری/ پرداخت 35 هزار میلیارد تومان یارانه دارو تا امروز

کاماکس/مرکزی معاون رییس جمهور گفت: میزان گردش مالی دانشگاه های علوم پزشکی و آنچه که دولت در حوزه درمان هزینه می کند امسال به 320 هزار میلیارد تومان رسیده است در حالی که در سال گذشته 230 هزار میلیارد تومان بوده که یعنی منابع بخش درمان 40 درصد افزایش یافته است.

داوود منظور، 17 اسفند در آیین افتتاح بیمارستان 144 تختخوابی فاطمه الزهرا(س) شهر خمین اظهار کرد: زادگاه امام راحل(ره) برای همه ما ارزش بی نظیری دارد. بنابراین همه ما در دولت و مجلس وظیفه خود می دانیم خدمات شایسته ای به شهروندان این شهر دوست داشتنی، تاریخی و مهم در استان مرکزی ارایه کنیم.

وی افزود: در سال های گذشته خدمات در سطح بالا و گسترده ارایه شده ولی با نقطه مطلوب فاصله داریم بنابراین باید تلاش کنیم که تمامی خدمات بویژه در حوزه راه های مواصلاتی، بهداشت و درمان، آموزش عالی و آموزش و پرورش به نحو شایسته ای ارایه شود.

منظور با بیان اینکه برنامه های تفصیلی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای توسعه شهر خمین پیش بینی شده است، گفت: با تامین اعتبارات لازم، تمامی این برنامه ها به نتیجه می رسد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر بومی کردن دانش و فناوری گفت: امروز ما در خمین خودروسازی داریم و سایر صنایعی که شکل گرفته نشان دهنده این است که برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است.

وی در رابطه با بیمارستان 144 تختخوابی فاطمه الزهرا(س) خمین تصریح کرد: ارزش روز این بیمارستان 1500 میلیارد تومان است. این سرمایه گذاری ارزشمندی است که صورت گرفته و می تواند به ارتقاء سطح بهداشت و درمان کمک کند.

منظور با بیان اینکه از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی جزو 30 کشور برتر دنیا هستیم، گفت: دولت سیزدهم بنا دارد خدمات حوزه سلامت را تا حد امکان ارتقا دهد تا بتوانیم جزو رتبه های برتر دنیا شویم. بعد از انقلاب در این حوزه گام های خوبی برداشته ایم و امروز بالغ بر 150 هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم که استاندارد بالایی است و افزایش تعداد تخت ها طی دو سال نشان می دهد پروژه های بیمارستانی به سرعت در حال تکمیل و بهره برداری است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه امروزه کادر پزشکی متبحر و متخصصی در کشور تربیت می شود، افزود: تمام درمان هایی که مردم به آن نیاز دارند امروزه در کشور وجود دارد. تامین تجهیزات و داروهای مورد نیاز توسط متخصصین داخلی در حال انجام است و باید کمک کنیم تنها دغدغه روسای بیمارستان ها ارایه خدمات باکیفیت باشد و دغدغه مسایل مالی را نداشته باشند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: پروژه بیمارستانی حضرت ولیعصر(عج) شهر اراک به زودی با سفر رییس جمهور به شهر اراک به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به صدور مجوز استخدام 25 هزار پرستار گفت: مجوز عضویت 2 هزار نفر هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی را صادر کردیم. دانشگاه های علوم پزشکی باید بدون دغدغه، خدمات مورد نیاز مردم را ارایه کنند.

منظور با اشاره به طرح دارویار تصریح کرد: یکی از طرح های بسیار مهمی است که از سال گذشته شروع شده و الان به بلوغ خود رسیده طرح دارویار است. ما در این طرح، یارانه دارو را به ذینفع نهایی انتقال دادیم یعنی یارانه را از زنجیره تولید دارو جدا کردیم و آن را مستقیما به مصرف کننده نهایی دادیم که علاوه بر کمک به ذینفع نهایی، منجر به جلوگیری از قاچاق دارو به خارج از کشور نیز شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه امسال بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان یارانه دارو پرداخت می شود، گفت: تا الان 35 هزار میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.

معاون رییس جمهور ادامه داد: میزان گردش مالی دانشگاه های علوم پزشکی و آنچه که دولت در حوزه درمان هزینه می کند امسال به 320 هزار میلیارد تومان رسیده است در حالیکه در سال گذشته 230 هزار میلیارد تومان بوده که یعنی 40 درصد منابع بخش درمان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه یک درصد از مالیات ارزش افزوده به درمان و سلامت اختصاص یافته این ظرفیت قانونی باعث شده طرح های بیمارستانی و درمانی ارتقا پیدا کنند. امروزه چندین منبع مالی همزمان استفاده می شود تا بتوانیم درمان را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهیم.

منظور با تاکید بر اینکه بیمه ها از جمله تامین اجتماعی باید تلاش بیشتری جهت پرداخت به موقع مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی کنند، افزود: بیمارستان ها باید بدون دغدغه خدمات ارایه کنند. یکی از مشکلات بیمارستان های دولتی مطالباتی است که از بیمه ها دارند بنابراین باید تلاش بیشتری برای حل این مسیله کنیم. دیشب یک جلسه سه ساعتی با حضور وزیر بهداشت و تعدادی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی پیرامون این موضوع داشتیم.

وی تصریح کرد: امروز به دلیل ظرفیت خوب پزشکی که داریم یکی از مولفه های افزایش طول عمر را فراهم کرده ایم. بعد از انقلاب اسلامی، میانگین طول عمر بیش از 20 سال افزایش پیدا کرده که افتخار بزرگی است.

منظور با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه، افق گشایی در همه حوزه ها محقق خواهد شد افزود: سال آینده گشایش های بیشتری فراهم خواهد شد و خداوند وعده نصرت مومنین را محقق می کند تا قله های بیشتری را فتح کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در سه سال گذشته علی رغم همه فشارهای بین المللی توانستیم رشد اقتصادی بالایی را پشت سر بگذاریم. در سال 1400، 4.5 درصد و در سال 1401، 5 درصد و در 9 ماهه نخست امسال نیز 6.7 رشد اقتصادی داشتیم که نشان دهنده این است این کشور ظرفیت رشد و تولید را دارد و ما باید این ظرفیت ها را به نحو احسن مورد استفاده قرار دهیم.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 40 درصدی منابع بخش درمان در سال جاری/ پرداخت 35 هزار میلیارد تومان یارانه دارو تا امروز" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 40 درصدی منابع بخش درمان در سال جاری/ پرداخت 35 هزار میلیارد تومان یارانه دارو تا امروز"، کلیک کنید.