دولت سیزدهم انتخابات را در کمال صداقت برگزار خواهد کرد

دولت سیزدهم انتخابات را در کمال صداقت برگزار خواهد کرد

کاماکس/قزوین استاندار قزوین گفت: دولت سیزدهم در شرایط خاصی کار خود را به پایان می‌رساند و در انجام آخرین وظیفه خود، در کمال صداقت فعالیت خواهد کرد. علاوه بر اینکه ما فعالیت خود را با حساسیت انجام می‌دهیم، شما هم با دقت رصدکننده چرخه فعالیت‌ها باشید.

محمدمهدی علایی در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه با استاندار قزوین که امروز (دوشنبه، چهارم تیر ماه) در سالن جلسات باغستان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: موضوعات اقتصاد در سال‌های اخیر در استان قزوین جان تازه‌ای گرفت.

وی ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که با سفر رئیس جمهور، به آن توجه شد بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی بود که با وجود پیشرفت کمتر از ۵۰ درصد، اعتبار خوبی جذب کرد و قرار است ادامه هزینه‌های آن از محل مولدسازی جذب شود و اگر آهنگ پیشرفت پروژه این بیمارستان ادامه یابد، در پایان سال ۱۴۰۴ فاز اول آن به بهره‌برداری می‌رسد و قطعاً اتفاق بزرگی در حوزه سلامت استان خواهد بود.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های سلامت در استان قزوین، بیان کرد: طرح الحاقی بیمارستان شهید رجایی که یک بیمارستان کامل است نیز در مراحل پایانی است. موضوع بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی که این روزها از داخل استان با مشکل مواجه شده است، اگر انجام شود می‌تواند قزوین را به یک قطب درمانی مهم تبدیل کند.

او با اشاره به تقسیات کشوری، گفت: قزوین بعد از قم در رده آخر جدول تقسیمات کشوری قرار دارد و تعداد شهرستان‌ها و فرمانداری‌هایی که دارد اندک است. بنابراین اقدامات و برنامه‌ریزی ما به‌گونه‌ای بود که مراکز دارای جمعیت واجد شرایط به بخش یا فرمانداری تبدیل شوند که این مسئله درباره الموت غربی تا جای خوبی پیش رفت، اما این امر از دستور کار مجلس خارج شد.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات، ادامه داد: در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ به‌طور کلی در کشور کاهش مشارکت را شاهد بودیم، اما رتبه ملی ما نزدیک به رتبه دور قبلی انتخابات بود. رفتار انتخاباتی استان‌های نزدیک به استان تهران تا حد قابل توجهی با این استان مشترک است. بنابراین مشارکت ما هم کاهش داشت، اما در شهرستان‌های بوئین‌زهرا و تاکستان مشارکت کمتر هم بود که متأثر از کلاهبرداری خودرویی در این دو شهرستان بود.

استاندار قزوین بیان کرد: ما متأسفیم که مردم به‌خاطر اهمال در نظارت توسط متولیان امر که نباید می‌گذاشتند چنین اتفاقی رخ دهد، دچار زیان شدند؛ اما در انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌کنیم مشارکت قابل توجه باشد.

وی درباره کیفیت برگزاری انتخابات در قزوین، توضیح داد: در برگزاری انتخابات پیشین طوری عمل کردیم که جزو سه استان برتر در برگزاری بودیم، در موضوع تأیید صلاحیت‌ها، بیشترین تأیید صلاحیت نسبت به ثبت‌ نام کنندگان انتخابات مجلس را داشتیم تا همه سلایق بتوانند در انتخابات مشارکت کنند.

اعلایی با بررسی چالش‌های استان قزوین، گفت: حساسیت نسبت به وقایع استان قزوین باید در مردم نهادینه شود، استان قزوین جزو پر نعمت‌ترین استان‌های کشور است و لازم است مردم توجه کنند که استان چطور مدیریت می‌شود و موضوعات را در فضای مطالبه‌گری دنبال کنند که در بسیاری از وقایع اگر حساسیت عمومی بیشتر بود، اتفاقات بد، کمتر رخ می‌داد.

استاندار قزوین افزود: باید فرصت نقش‌آفرینی و اثرگذاری از افرادی که نتوانسته‌اند آورده‌ای برای استان داشته باشند، اما هنوز در سایه بی‌تفاوتی مردم جایگاه دارند، گرفته شود.

تلاش کردیم آهنگ توسعه در قزوین تسریع شود

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در استان قزوین گفت: تلاش کردیم آهنگ توسعه در استان تسریع شود و خودمان در جای دیگران عمل نکنیم، اما هر کسی در جای خود و در تخصص خود قرار گیرد و نسبت به هیچ رفتاری باج‌دهی نداشته باشیم و براساس عرف و قانون کار کنیم و امیدواریم در آینده، این روند ادامه داشته باشد.

او بیان کرد: ما در این دوران تلاش کردیم مانند شخص رئیس جمهور اخلاق‌مدار باشیم و نسبت به تخریب‌ها و دروغ‌ها عکس‌العمل نشان ندهیم، فضا را برخوردار از سلامت کنیم و استعدادها را بشناسیم و ظرفیت تحول برای آینده را ایجاد کنیم. یکی دیگر از رسالت‌های ما این بود که دست زیاده‌خواهان را کوتاه کنیم و نشان دهیم زیاده‌خواهی همیشه به نتیجه نمی‌رسد و آنها همیشه نمی‌توانند برنده باشند.

اعلایی با بیان اینکه انتخابات به شکل مردمی برگزار می‌شود و دولت نقش هماهنگ‌کننده برعهده دارد، اظهار کرد: ناظران به‌طور آنی بر صندوق‌ها نظارت دارند و نمایندگان کاندیداها هم بر سر صندوق آماده‌اند، ما دغدغه‌ای برای حفظ آرا نداریم، چون طبق قانون و با پاکدستی کارها را انجام می‌دهیم.

استاندار قزوین درباره پیگیری کلاهبرداری شرکت خودرویی، گفت: مسئله در ید اختیارات اجرایی نیست، بلکه باید در دستگاه قضا پیگیری شود، اما این روزها آهنگ رسیدگی به این پرونده عمیق‌تر شده و با تغییراتی که در فضای استان قزوین ایجاد شده است. امیدواریم این پرونده زودتر به نتیجه برسد، از طرفی در حال حاضر این پرونده در سطح ملی حساسیت دارد که سرعت رسیدگی به آن را تسریع می‌کند.

پایان خبر کاماکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت سیزدهم انتخابات را در کمال صداقت برگزار خواهد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت سیزدهم انتخابات را در کمال صداقت برگزار خواهد کرد"، کلیک کنید.