دهقانی: ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پرشکی

دهقانی: ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پرشکی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور به ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پرشکی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کاماکس، آئین افتتاحیه مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور برگزار شد.

روح‌الله دهقانی، معاون علمی رئیس‌جمهور در آئین افتتاحیه مرکز بازیابی و خدمات پیسرفته تجهیزات پزشکی گفت: به لطف خدا و همت دانشگاه شهید بهشتی و مجموعه‌ای از شرکت‌های دانش بنیان، امروز مرکز نوسازی و تجهیزات پیشرفته افتتاح شد. این مرکز علاوه بر کمک به احیاء، نوسازی، نگهداری و رفع اشکال دستگاه‌های پزشکی که برخی از آنها به دلبل مشکلات جزیی بدون استفاده می‌شوند، کار توسعه دانش فنی این تجهیزات را نیز انجام می‌دهد.

وی افزود: این مرکز، علاوه بر آن‌که مشکل بسیاری از تجهیزات پزشکی گران‌قیمتی را که به خاطر مشکلات عمدتا مختصر، بدون استفاده می‌شوند را حل می‌کند، دانش فنی در عرصه تجهیزات پیشرفته پزشکی را توسعه می‌دهد.

دهقانی با بیان این‌که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز از شبکه شرکت‌های دانش‌بنیانی که ذیل این مرکز فعالیت دارند حمایت می‌کند، ادامه داد: حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، از جنس تسهیلات استقرار و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان، اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه و کمک به تکمیل زنجیره ارزش است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ابراز امیدواری کرد با حرکت جدی و خوبی که در این مرکز آغاز شده است، به زودی و طی کم‌تر از دو سال آینده شاهد شکل گیری یک مرکز ملی نوسازی و تجهیزات پیشرفته پزشکی در کشور باشیم.

معاون علمی رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت مراکز درمانی، دانشگاهی و تحقیقاتی در زمینه تعمیر و احیای تجهیزات پزشکی عنوان کرد: در هیچ کجای دنیا یک دستگاه چند میلیارد تومانی به خاطر قطعه‌ای چند میلیون تومانی نباید به دستگاه اسقاطی تبدیل شود و به ویژه در کشور ما که با تحریم‌ها مواجه است. این جریان که در صنعت تجهیزات پزشکی اتفاق افتاده رخداد مبارکی است و علاوه بر کمک به اقتصاد تجهیزات پزشکی، دانش و تجربه ارزنده‌ای را به ارمغان می‌آورد.

دهقانی با اشاره به ضرورت شکل‌گیری نظام حکمرانی و تنظیم‌گری در عرصه احیا و بازسازی تجهیزات پزشکی گفت: باور عمومی این است که در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله حوزه تجهیزات پزشکی، دانش فنی مهم‌ترین و پیچیده‌ترین قسمت کار است. در حالی که آسان‌ترین و شیرین‌ترین بخش کار است. مهم‌ترین بخش کار، تنظیم‌گری و حکمرانی این است و لازم است این مرکز به ساختاری ملی و منسجم برای تنظیم‌گری در این عرصه تبدیل شود. موضوع خرید جدید و یا اسقاط تجهیزات موجود یک‌استاندارد دارد و اگر این مرکز به عنوان یک محور قرار بگیرد قطعا این تنظیم گری اتفاق خواهد افتاد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دهقانی: ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پرشکی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دهقانی: ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پرشکی"، کلیک کنید.