دفاع اساتید دانشگاه آکسفورد از دانشجویان حامی غزه

دفاع اساتید دانشگاه آکسفورد از دانشجویان حامی غزه

گروهی گسترده از اساتید و کارکنان دانشگاه آکسفورد از دانشجویان معترض و حامی غزه دفاع کردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کاماکس به نقل از میدل ایست مانیتور، کمی بیش از یک هفته پس از ایجاد «منطقه آزاد شده» در دانشگاه آکسفورد در دفاع از مردم غزه، بیش از 500 نفر از اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه آکسفورد اکنون به صورت کتبی از اردوگاه همبستگی و خواسته های دانشجویان معترض حمایت کرده اند. 

حمایت گسترده اساتید و کارکنان بر این احساس گسترده در سراسر دانشگاه تاکید می کند که دولت باید خواسته های دانشجویان معترض را برآورده کند. در این خواسته ها از دانشگاه آکسفورد خواسته شده که روابط مالی و نهادی دانشگاه در ارتباط با نسل کشی، اشغال و آپارتاید قطع شود. 

بر این اساس، اساتید تقریباً از هر بخش در دانشگاه، از زیست شناسی، تاریخ، سیاست، اقتصاد و علوم کامپیوتر گرفته تا حقوق، موسیقی، مردم شناسی، جغرافیا، فلسفه، فیزیک و شیمی به دانشجویان معترض پیوسته اند. کتابداران و کارمندان بایگانی ، کارکنان محاسبات، توسعه، دسترسی و مدیریت، و نگهبانان مجموعه های مختلف دانشگاه نیز به آنها ملحق شده اند. 

امضاکنندگان در بیانیه ای مشترک حمایت قاطع خود را از اردوگاه ها و خواسته های آن اعلام کردند و گفتند: «به عنوان اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آکسفورد، قاطعانه از اعضای جامعه دانشگاهی که این چادرهای اعتراضی را تشکیل داده اند، حمایت می کنیم. موزه پیت ریورز نیز از دانشگاه خواست تا از نسل کشی اسراییل در غزه و همچنین رژیم آپارتاید اسراییل علیه فلسطینی ها و شهرک های آن در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی صرف نظر کند.

دانشجویان ضمن اذعان به اینکه دانشگاه خواستار آزادی گروگان های اسراییلی و پایان دادن به خشونت های جاری در غزه شده است، گفته اند: ما همچنین خواستار آزادی اسرای فلسطینی هستیم که در زندان های رژیم صهیونیستی تحت بازداشت اداری هستند و بسیاری از آنها در دوران کودکی دستگیر شده اند. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دفاع اساتید دانشگاه آکسفورد از دانشجویان حامی غزه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دفاع اساتید دانشگاه آکسفورد از دانشجویان حامی غزه"، کلیک کنید.