دعای عرفه در آستان عبدالعظیم با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/ خدایا ما را هم ببین

مراسم باشکوه قرایت دعای پر فیض عرفه در کربلای ایران و قبله تهران، آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، برگزار شد.

به گزارش کاماکس، هرساله زایران و عاشقان خاندان نبوت علیهم السلام به شوق ثواب زیارت حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در کربلای معلی، در روز عرفه در جوار مرقد نورانی حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام به قرایت دعای روح بخش عرفه پرداخته و با خدای خویش راز و نیاز می کنند.

امسال نیز همچون سنوات گذشته ظرفیت تمامی پارکینگ های اطراف حرم پر شده و همین موضوع کار راهنمایی و رانندگی را برای ساماندهی زایران بسیار سخت کرده بود.

براساس برنامه ریزی آستان مقدس عبدالعظیم الحسنی(ع) صحن امام علی(ع) به آقایان، صحن امام موسی بن جعفر(ع) به بانوان و صحن امام حسین(باغ طوطی قدیم) به کسانی که همراه با خانوداه به زیارت آمده بودند اختصاص پیدا کرده بود.

دعای عرفه در آستان عبدالعظیم الحسنی با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/خدایا ما را هم ببین

دعای عرفه در آستان عبدالعظیم الحسنی با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/خدایا ما را هم ببین

این مراسم معنوی بعدظهر امروز یکشنبه (27 خردادماه)، از ساعت 16:30 در مصلای امام علی(ع) حرم مطهر، با قرایت قرآن کریم توسط وحید خزاعی آغاز شد.

سپس دقایق کوتاهی حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر -تولیت آستان عبدالعظیم الحسنی(ع)- به اهمیت دعای عرفه و عظمت این روز پرداخت.

دعای عرفه در آستان عبدالعظیم الحسنی با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/خدایا ما را هم ببین

پس از آن دعای پرفیض عرفه با نوای حجت الاسلام و المسلمین هادی محمدپور قرایت شد.

در اینجا دقایقی از زمزمه های عاشقانه دعای عرفه زایران عبدالعظیم الحسنی(ع) را می بینید:

همچنین در اینجا نیز بخشی از لحظات معنوی قرایت دعای عرفه در صحن امام علی(ع) آستان عبدالعظیم الحسنی(ع) را مشاهده می کنید:

پایان بخش این مراسم معنوی باشکوه مداحی امیر عباسی در مدح امام حسین(ع) و اهل بیت ایشان همراه با سینه زنی زایران بود.

دعای عرفه در آستان عبدالعظیم الحسنی با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/خدایا ما را هم ببین

باتوجه به حضور پرشور زایران به نظر می رسد خلوت شدن آستان و تخلیه صحن ها ساعات متمادی به طول بیانجامد و بار ترافیکی شدیدی در بزرگراه های منتهی به حرم ایجاد شود.

البته راهنمایی و رانندگی، آتش نشانی، هلال احمر و سایر دستگاه های مرتبط برای ساماندهی مسیرهای اطراف حرم و همچنین نظم دادن به زایران برای سهولت در تردد از ساعات قبل از آغاز مراسم دعای عرفه مستقر شده و تا پاسی از شب و ساماندهی مسیرها حضور خواهند داشت.

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دعای عرفه در آستان عبدالعظیم با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/ خدایا ما را هم ببین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دعای عرفه در آستان عبدالعظیم با حضور زایران دل شکسته و دست های خالی/ خدایا ما را هم ببین"، کلیک کنید.