دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار

دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار

آفتاب نیوز :

سرگرد حسین سپهوند بیست و هفتم خرداد در جمع خبرنگاران بیان کرد: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی رهن منزل مسکونی در سایت دیوار که در نهایت منجر به کلاه برداری از آن ها شده است، پیگیری موضوع در دستور کار مامورین پلیس فتا لرستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات و بررسی های به عمل آمده مشخص شد قربانیان با مشاهده آگهی رهن منزل با قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از قیمت منازل هم رده، ضمن قرار ملاقات حضوری با متهم  مبالغی را به عنوان بیعانه و یا مبلغ کامل رهن به ایشان پرداخت کرده که متاسفانه ایشان پس از دریافت مبلغ دیگر پاسخگوی تماس های آن ها نبوده و تلفن همراه خود را خاموش نموده است.

این مقام مسیول ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بررسی مستندات جمع آوری شده متهم را در خرم آباد شناسایی و دستگیر کرده و در اختیار مقام قضایی قرار دادند.

سپهوند تصریح کرد: این فرد با انجام قرار حضوری با قربانیان و نشان دادن منزلی که متعلق به ایشان نبوده، آن ها را فریب داده و در مجموع مبالغی بالغ بر 8 میلیارد ریال را از آن ها به عنوان بیعانه دریافت کرده است.

رییس پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: متهم آقایی 29 ساله بوده که با سوءاستفاده از اعتماد کاربران و درج آگهی های دروغین در بستر سایت دیوار، اقدام به کلاه برداری از 8 نفر کرده است.

سپهوند از عموم شهروندان خواست برای اجاره و رهن منزل حتماً از املاک های رسمی در سطح شهر اقدام و حتی اگر منزلی را در بستر اینترنت جستجو و پسند کردند، حتماً جهت ثبت معامله به بنگاه و دفترهای رسمی دارای مجوز مراجعه تا ضمن بررسی مدارک منزل و هویت فرد توسط کارشناسان مربوطه قبل از واریز وجه اطمینان حاصل نمایید.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرایم رایانه ای با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir و ثبت مشکل در قسمت درخواست های مردمی و یا با شماره گیری 096380 مرکز امـداد و فوریت های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار"، کلیک کنید.