درگیری جنجالی مدیران سرخابی در تلویزیون!

درگیری جنجالی مدیران سرخابی در تلویزیون!

به گزارش خبرگزاری کاماکس؛ فوتبال برتر شاهد یکی از جنجالی ترین برنامه های چند وقت اخیر خود بود. جایی که ابتدا رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس مهمان برنامه بود و سپس نیز فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی آبی ها نیز در استودیو حضور یافت و درخصوص مسایل مختلف به صحبت پرداخت.

سمیعی در اظهاراتش با شبهه دار خواندن اشتباهات داوری اعلام کرد به دلیل تمایلات رنگی دو نفر از تیم داوری دیدار پرسپولیس و مس رفسنجان، برخی شواهد و قراین را به دادستانی تهران تحویل خواهد داد تا درخصوص آنها تصمیم گیری شود. او همچنین به آفساید بودن گل قهرمانی پرسپولیس و سوت های داوران به سود این تیم معترض بود.

پس از صحبت های سمیعی، این بار رضا درویش روی خط برنامه آمد و طرفین اظهاراتی را علیه یکدیگر انجام دادند که در زیر می خوانیم:

* سمیعی بیشتر درباره پرسپولیس حرف زد تا استقلال

درویش: شما بهتر از من ایشان را می شناسید، چون چند جلسه بیشتر ایشان را دیدم و شناخت چندانی ندارم. اسم ایشان سرپرست استقلالاست و بنا است که درباره استقلال صحبت کند ولی شما زمان بگیرید ببینید بیشتر درباره استقلال صحبت کردند یا پرسپولیس؟ ایشان درباره هوادار متمول صحبت کردند اما همگان می دانند که شرکت موبایلی در اعترافاتش نامه زد که بازیکنان و کادر فنی این ها (استقلال) چه مبلغی نوشته بودند و چه مبلغی گرفته بودند!

* سمیعی در ساعاتی از روز توهم می زند

شما چندین بار اعلام کردید یک بازیکنی داشتند که سال قبل 15 میلیارد قراردادش بود ولی امسال 160 میلیون تومان (سعید مهری) یا یک عضو کادر فنی 50 میلیون تومان نوشته بودند ولی ببینید چقدر گرفتند؟ البته ایشان ساعت هایی در روز بر اساس یک فعل و انفعالاتی، توهماتی می زنند! همین الان گفتند باشگاه های تراکتور و سپاهان (قهرمانی استقلال را) تبریک گفته اند ولی به شما اطلاع دادند که چنین مطلبی نبوده و برای من نیز فرستادند! جا دارد من از برخی باشگاه ها از جمله آلومینیوم و تراکتور تشکر کنم که به ما تبریک گفته بودند و نامه آنها را داریم.

* اگر لک اخراج می شد ما 4 گل می زدیم

ایشان درباره داور مسابقه صحبت کردند ولی ببینید چقدر درباره اخراج آقای لک در این چند ساعت صحبت شده؟ فقط درباره صحنه آفساید صحبت می کردند. خب اگر داور لک را اخراج کرده بود ما حداقل 3 یا 4 گل به تیم مس زده بودیم! ولی چون اساساً این ها ذاتاً کارشان همین است، آن را نمی گویند. ایشان نماینده حقوقی باشگاه استقلال بود یک قرارداد با سازمان لیگ بستند 500 تا 600 میلیارد در بیاورند ولی هنوز 70 تا 80 میلیارد به سازمان لیگ بدهکارند و آن را پرداخت نکرده اند! ایشان آن زمان معاون حقوقی باشگاه بود.

* درباره شخصیت سمیعی با مدیران قبلی صحبت کنید

اگر می خواهید شخصیت ایشان را بیشتر بشناسید، می توانید از آقایان کریمی و خطیر یا آجورلو بپرسید. ببینید چند بار درباره پرسپولیس صحبت کردند و چند بار درباره استقلال! اگر حامد لک اخراج شده بود، به این گل احتیاجی نبود و موقعیت های زیادی به وجود می آمد و با یک بازیکن کمتر، کار ما راحت تر بود. زمانی که ایشان کارشناسان شما را قبول ندارند، به این آدم ها چه می شود گفت؟

* خسروی گفت که چه کسی شیتیل بده بوده است!

به این راحتی می آیند و حرف های واهی می زنند که به ما تبریک گفتند یا آقای عرب براقی در کدام سایت بوده است، ولی ایشان می گویند چنین اکانتی وجود ندارد! ضمن اینکه مصاحبه آقای خسروی است که چه کسانی شیتیل بگیر بوده و شیتیل پیشنهاد کرده اند! درباره کدام تیم و عوامل کدام تیم بود؟ من فکر می کنم ایشان برای اینکه امیدوار باشد او را در استقلال نگه می دارند، این حرف ها را می زند.

* سال قبل جریت نداشتند درباره قهرمانی حرف بزنند

بهتر است ایشان از صداقت خارج نشوند. پرسپولیس همواره خودش را نشان داده که پرسپولیس است. شما نیز فصل قبل در برنامه تان نشان دادید که بیشترین تیمی که از داوری ضربه خورد، پرسپولیس بود. سال قبل امتیاز آنها انقدر زیاد نبود که ایشان جریت کند بیاید و بگوید ما با امتیاز اضافه قهرمان شده ایم، چون پایین جدول بودند.

* استقلال از رقم سقف بودجه تخلف کرد

به جای اینکه این همه حرف زدن تا فضا و هوادار را با خودشان همراه کنند، روی عملکردشان تاثیر بگذارند. هوادار متمول کسی بود که به این ها پول داد و خودشان اذعان کردند که آقای بیرانوند را می توانستند 100 میلیارد بخرند! اگر می خواستند این کار را بکنند با کدام پول می توانستند این کار را انجام دهند؟ سقف آنها اجازه نمی داد! سال قبل رسماً اعلام کردند 325 میلیارد تومان قرارداد بستند و این را اول فصل اعلام کردند. در صورتی که طبق قانون می توانستند 310 میلیارد سقف بودجه داشته باشند. یعنی با آن قانونی که رییس فدراسیون گذاشت که بازی ها سه بر صفر می شود، ایشان قانون را رعایت نکردند و شامل حالشان نشد. پس مشخص شد چه کسی طرفدار این ها است! باز هم می گویم اگر قرار بود بیرانوند را با 100 میلیارد بخرند، با کدام پول می خریدند؟

* بلانکو از ما 800 هزار دلار خواست

همین آقای بلانکو ابتدا به ما پیشنهاد شد. گفتند 800 هزار دلار. مدیر برنامه او حی و حاضر است. ما گفتیم انقدر بودجه برای این بازیکن نمی گذاریم و مورد قبول کادر فنی نبود و او را نخواستیم. سر اورونوف نیز می گویند ما او را از قبل می خواستیم اما من با اسناد می گویم و متن پیام را داریم که گفتند 300 هزار دلار نقد می دهیم که اورونوف به استقلال بیاید و بعد گفتند صد هزار دلار می دهیم که حداقل به پرسپولیس نرود! ما این پیام ها را داریم.

* از بینندگان عذر می خواهم که سمیعی را تحمل کردند!

حالا به نظر من به جای فرافکنی و حرف های واهی درست صحبت کنند. حالا خوب است مسیولان تراکتور و سپاهان بیدار بودند و حرف هایشان را تکذیب کردند یا داور گفت که من در فضای مجازی نیستم. من از طرف خودم و باشگاه از بینندگان که مجبور شدند تحمل کنند و ایشان را در برنامه ببینند، عذرخواهی می کنم. برنامه به این وزینی، این همه حرف های واهی و بی اساس می زنند، من عذرخواهی می کنم.

(در ادامه نوبت به فرشید سمیعی رسید که صحبت های او را در زیر می خوانیم)

* ادبیات درویش چاله میدانی است!

سمیعی: من برای ادبیات ایشان و سن و سالشان که همچین ادبیاتی دارند، متاسفم. البته ایشان قبلا شخصیت خودشان را نشان داده اند. تمام کسانی که ایشان را می شناسند، می دانند چه ادبیاتی در محاوراتشان دارند و البته نمایانگر خودشان و شخصیتشان است که عوض اینکه به حرف های من که محترمانه زده شده محترمانه پاسخ دهند، با ادبیات چاله میدانی پاسخ می دهند و واقعا متاسفم. به شما هم اعتراض دارم! چطور اجازه می دهید افرادی با همچین ادبیاتی بیایند صحبت کنند؟

* ملت را احمق فرض نکنید

شما آمده ای در چشم ملت نگاه می کنی و می گویی قرارداد 15 میلیاردی سقف قرارداد من است! شما ملت را تحمیق می کنید! شما بازیکنانتان 15 میلیارد است؟ اینکه نمی شود بیاییم به راحتی این ها را بگوییم و انتظار داشته باشیم کسی به ما حرفی نزند! یک اشتباه جام و قهرمانی را از ما گرفت، چرا ناراحتید که ما می خواهیم پیگیری کنیم؟ می خواهیم پیگیری کنیم که این موضوع جمع شود، مگر حق با شما نیست؟ چرا ناراحت می شوید؟

* رکن قضایی باید درویش را محروم کند

چرا شما باید یک بازی بیشتر با تماشاگر بازی کنید؟ برای چه؟ حرف درست را سپاهان زد، چرا شما باید بازی اول و آخرتان را با گل آفساید تمام کنید؟ چه کسی این حق را به شما داده که به همه توهین بکنید و از همه چیز مصون باشید؟ الان شما این صحبت ها را انجام دادید و توهین کردید، اگر رکن قضایی باشد باید همین الان ایشان را محکوم بکند!

* این نگاه از بالا به پایین شما از کجا می آید؟

چرا خودتان را بالاتر از همه می بینید، این نگاه بالا به پایین را شما از کجا آورده اید؟ می گویید با فلانی صحبت کرده ایم اصلاً چه ارتباطی بین شماها هست؟ یکی از مشکلات ما در باشگاه استقلال همین است. باشگاه استقلال به استقلالی ها تعلق دارد. ما باید از حقوق باشگاهمان که فکر می کنیم ضایع شده دفاع کنیم. امارات و قراین که حداقل برای خود ما قابل قبول است، را ارایه می کنیم. ما که نگفتیم خودمان رای می دهیم. ما کجا گفتیم ادعاهایمان قطعی است؟ ما گفتیم قراینی داریم که از نظر ما این است و نظر نهایی را قاضی تعیین می کند. ما کجا مثل شما فتوا دادیم؟

* پرداختی های هوادار متمول در اسناد آنها آمده است؟

تمام قراردادهایمان را اعلام کردیم. اگر با موبایل موسوی چیزی شده، انجام دادیم. آیا شما اعلام کرده اید؟ شما در برنامه های مختلف ببینید صحب های خودشان و هییت مدیره درباره هوادار متمول چقدر ضد و نقیض است؟ یکی می گوید هوادار متمول پولی نداده، یکی می گوید 5 درصد داده، کاپیتان شان می گوید مثلاً نفری 2 میلیارد داده است. همان نفری 2 میلیارد تومان را در نظر بگیرید، آیا در سندهای مالی شان قید شده یا نشده؟ خب ما این ها را نگوییم چون شما با ادبیات هتاکانه به من حمله می کنید؟ ما حق دفاع کردن نداریم و باید همیشه جام را به شما بدهیم تا شما این کارها را بکنید و بقیه بترسند؟ آیا این ها در شان یک باشگاه است؟ من واقعا متاسفم.

* درویش مشکل بی خوابی دارد

مثل اینکه ایشان خواب است یا مشکل بی خوابی پیدا می کند که ادب را فراموش می کند! فکر می کردم فقط در جلسات خصوصی ادب را رعایت نمی کند، مثل اینکه ایشان در برنامه سراسری و در تلویزیون نیز ادب را رعایت نمی کنند.

* چرا ناراحتید که از مراجع قضایی پیگیری می کنیم؟

من یک سری دلایل را آورده ام و گفته ام این دلایل و قراین وجود دارد و باید مرجع رسیدگی کند. شما چرا ناراحت می شوید؟ شما این همه علیه ما صحبت کردید. این دیگر مستنداتش هست تا زمانی که از ما جلو افتادید، مرتب بیانیه می دادید، مصاحبه می کردید و مرتب استوری می گذاشتید. حتی نامه های من به آقای حمیسی هست که گفتم چرا با این ها برخورد نمی کنید؟ چرا شما منتظر می مانید تا ما واکنش نشان بدهیم و بعد جریمه بکنید؟ چرا ما باید همیشه واکنش نشان دهیم. هیچگاه کنش از سمت ما نبوده، همیشه به ما حمله شده است. همیشه بیانیه داده شده، همیشه استوری پخش شده است.

* چرا درویش وکیل مدافع عرب براقی و خسروی شده؟

بعد از اینکه جلو افتادید و به صدر رفتید، مشخص است که سکوت می کنید! چرا سکوت نکنید؟ جلو افتاده اید و سکوت می کنید. از اول برنامه آمده اید این همه صحبت کرده اید، خب بله ما جواب گو و پاسخگوی تمام اتهامات شما خواهیم بود. الان آمده اند وکیل آقای عرب براقی شدند. ایشان خودشان تماس گرفته و نیاز به وکیل مدافع ندارد. سوال من در خصوص داشتن اکانت کلاب هاوس ایشان در فصل 1400 – 1401 اعلام شد. خیلی راحت می توانستند آن زمان اعلام می کردند و مرجع قضایی شکایت می کردند.

* چرا عرب براقی در این سه سال حساب کلاب هاوسش را تکذیب نکرد؟

وقتی پیجی به مدت دو سال فعال است دلیلش چیست؟ پیج به اسم فرشید سمیعی می آید و 2 تا 3 سال فعالیت می کند. من سکوت می کنم این سکوت من دلیل بر این است که مشکلی نیست! مگر می شود پیجی به اسم شما فعالیت بکند و بعد از 3 سال بگویید این مال من نیست و دلیت اکانت بکنید؟ من مشکلی ندارم، ایشان صحبتی کردند و پاسخی دادند. تمام صحبت های من هست که گفتم به کسی اتهامی وارد نمی کنم و این ها را به عنوان امارات و قراین به دادگاه دادم و دادگاه باید بررسی بکند. بنده بارها گفتم که روی فساد سیستماتیک چیزی نمی دانم بلکه اعتقاد دارم افرادی با برخی افراد در ارتباطند که یا ترک فعل می کنند یا برخی کارها را انجام می دهند. چگونه است که برخی حرف ها را ندید می گیرید؟ چگونه است که از آقایان خسروی و عرب براقی دفاع می کنید؟ چه چیزی هست که شما از آنها دفاع می کنید؟ من واقعا متاسفم و تاکنون چنین ادبیاتی را ندیده ایم.

* کریمی، سمیعی را اخراج کرده بود

درویش: واقعا ایشان وقاحت را به حد اعلا رسانده است! اگر اشتباه نکنم آقای کریمی بود که ایشان را اخراج کرد…

در این لحظه سمیعی به میان صحبت های درویش پرید و گفت: این مسایل اصلا به شما چه ربطی دارد؟ من نمی فهمم! این حرف ها یعنی چی؟ فردا شما را اخراج کنند چه ربطی دارد؟ اولا آقای کریمی نبود و هییت مدیره بود! نمی شود که توهین کنند!

* سمیعی نمی داند باید حقوق دیگران را رعایت کند

درویش: ایشان می گوید سن من بالا رفته ولی دو ساعت و نیم در زمان خودش درباره حقوق و مسایل حقوقی صحبت کرد ولی انقدر درک ندارد که وقتی به ایشان وقت داده اند، باید به طرف مقابل هم وقت داد. به هر حال ایشان عادت کردند و مدلشان اینگونه است. ایشان این دروغ ها را گفته که تراکتور و سپاهان (قهرمانی استقلال را) تبریک گفته و بدون اینکه عذرخواهی کند، حرفش را تکرار می کند.

* آقای حقوقدان! خودت، خودت را محکوم کردی!

درویش: اگر هوادار متمول وجود دارد، ایشان بگوید بازیکنی که قراردادش 16 میلیارد بود چگونه شد 160 میلیون تومان؟ چه کسی پولش را داد؟

سمیعی: از سازمان لیگ و ارکان قضایی بپرسید.

درویش: پس شما هم بروید قرارداد آقای بیرانوند را از سازمان لیگ بپرسید! خودت، خودت را محکوم می کنی! تو که حقوق می دانی! شما که بلدی خوب صحبت کنی و به صحبت های ما ایراد می گیری که مال کشورهای پیشرفته نیست! اینقدر ادب داشته باش که اگر می دانی می شود از سازمان لیگ پرسید، بروید از سازمان لیگ بپرسید که اگر قرارداد آقای بیرانوند یا فرد دیگری ایراد داشت، آن را در رسانه ملی عنوان کنید که قرارداد این ها بیشتر از این ها بوده یا افشا نشده است.

* تمام قراردادهایمان افشا شده

ما کوچکترین قراردادمان افشا شده است. همین الان مبین و روشن است. خودشان اول فصل در نامه رسمی اعلام کردند سقف قراردادشان 325 میلیارد تومان است. ایشان طبق قانون می توانستند 310 میلیارد سقف بودجه داشته باشند که محکوم می شدند. ولی ببینید به چه راحتی می آیند اینجا می نشینند و دفاع می کنند و جوابی برای این ها ندارند.

* سمیعی از پاسخ به نامه اخراج نکونام طفره رفت

همین الان گفتید که برای برکناری این مربی بزرگ (نکونام) نامه را امضا کرده اند یا نه؟ چقدر طفره رفتند که نامه را از کجا آورده اید! نامه را از کجا آورده ای صورت مسیله را حل نمی کند، بگویید که این را امضا کرده اید یا نه؟ من کجا با شما خصوصی صحبت کرده ام؟ چه رابطه ای با شما دارم که با شما خصوصی صحبت کنم که می گویید در جمع خصوصی اینگونه صحبت کرده؟ مگر من جایی شما را دیده ام که با دیالوگ دیگر با شما صحبت کنم؟ اگر شما فرصت می کردید در درجه اول می رفتید لهجه تان را جراحی بکنید، بهتر بود تا فرافکنی کنید. باز هم از مردم عذرخواهی می کنم که امشب مجبور شدند این نوع گرامر یا دیالوگ را از ایشان تحمل کنند.

(سپس بار دیگر نوبت به سمیعی رسید)

* از درویش سن و سالی گذشته!

سمیعی: باز هم توهین باز هم فلان. من واقعا متاسفم. سن و سالی از ایشان گذشته، حداقل 10 جلسه 7 تا 8 نفره حضور داشتید که من بوده ام. ادبیاتتان همین بود و از این بدتر هم بود. اما شما با بازیکن من مذاکره نداشتید و در آستانه جذبش نبودید. من بازیکنی را مثال زدم که باشگاه استقلال با او مذاکره کرد. پیش نویس قرارداد و عدد آماده بود. بالای 10 نفر شاهد بوده است که عدد و رقم این بازیکن چقدر بوده است. آیا شما با بازیکن ما چنین جلسه ای داشته اید؟ چرا بازیکن های دیگر را مثال نزده ام؟ این مقداری درک لازم است که چرا من همان یک بازیکن را مثال زدم و بقیه را مثال نزدم.

* نامه استقلال چه ربطی به درویش دارد؟

اینکه به جای پاسخ دادن به آن، مسایل داخلی استقلال را مثال می زنید، خب الان خوب است که من هم مثال بزنم که افرادی در داخل باشگاه پرسپولیس شما را قبول ندارند یا با شما اختلاف دارند؟ این ها را چه دلیلی دارد که به من بگویید؟ اصلا نامه باشگاه استقلال به شما چه ارتباطی دارد؟ اصلا شما سمتی در باشگاه استقلال ندارید که درباره این مسایل صحبت کنید!

* حرکات درویش مثل همیشه پوپولیستی است!

بحث در مورد بازیکن (سعید مهری) همانی بود که شما شکایت کردید و رکن قضایی آن را بررسی کرد. بنده در مورد قرارداد آقای بیرانوند این موضوع را بیان کردم. شما درباره بازیکن من شکایت کردید و شکایت شما رد شده و رای قطعی که صادر شده را مطرح می کنید! یعنی همان حرکات پوپولیستی همیشگی! باز هم تکرار می کنم، من هیچ رای قاطعانه ای صادر نکردم، فقط از مقامات درخواست کردم که بر اساس شکایت باشگاه استقلال، به قراین ما ورود بکنند تا یک بار برای همیشه حل بشود.

* استدعا می کنم VAR به فوتبال ایران بیاید

شما نمی توانید به 30 تا 40 میلیون هوادار بگویید همین است که هست! اینکه بگویید دست در بازی اول و آخر بالا نرفته که نرفته! (گل های آفساید پرسپولیس اعلام نشده) اینکه نمی شود! باید یک جا پاسخگو شوید، یک جا جواب بدهید! راه حل آن چیست؟ راه حل آن پیگیری قانونی ما است. از آقای تاج که سعی کردند مسابقات عادلانه برگزار شود، استدعا می کنم VAR سریع تر به فوتبال ایران بیاید که 70 تا 80 درصد مشکلات ما را حل می کند. درباره قضاوت نهایی، آینده نشان خواهد داد که چه کسانی، چگونه و با چه کارنامه ای کار کردند. بعد از رفتن همه ما، نشان خواهد داد که چه ارثی برای باشگاه گذاشته ایم.

(و در پایان بخش پایانی صحبت های مدیرعامل پرسپولیس را می خوانیم)

* اگر سندی از تخلف پرسپولیس دارند، بیاورند

درویش: از شما تشکر می کنم که حداقل برای افکار عمومی روشن کردید که چه کسانی اهل سفسطه هستند. من هم از مراجع قضایی و کسانی که تصمیم گیرنده هستند تشکر می کنم. درباره قراردادی که بسیار بولد شد، همه حساب های قوم و خویش اقوام و نزدیکان آن بازیکن را پیگیری کنند ببینند آیا باشگاه پرسپولیس از جاهای دیگر بیشتر از مبلغی که در قرارداد ایشان که حدود 16 میلیارد تومان است، چیز دیگری واریز شده یا خیر. همه مراجعی که ایشان با آنها ارتباط خوب دارد را بیاورند که آیا قرارداد غیر از این بوده است یا خیر.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درگیری جنجالی مدیران سرخابی در تلویزیون!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درگیری جنجالی مدیران سرخابی در تلویزیون!"، کلیک کنید.