خوردن پودر های پروتیینی برای بدن مفید است؟

خوردن پودر های پروتیینی برای بدن مفید است؟

آفتاب نیوز :

اما بعدا انقلاب پروتیینی {تبلیغاتی} رخ داد و افراد بیشتری این نوع مکمل ها را استفاده کردند.

برخی از افراد مکمل های پروتیینی را به شکل یک پیمانه پودر اضافه شده به شیر یا اسموتی، مصرف می کنند تا در باشگاه تقویت شوند.

به گزارش اطلاعات آنلاین، برخی دیگر، به ویژه افراد مسن با اشتهای کمتر، به پودر های پروتیینی تکیه می کنند تا بتوانند مقدار توصیه شده روزانه مواد مغذی خود را دریافت کنند.

از آنجایی که قفسه های سوپرمارکت ها مملو از محصولات پروتیینی هستند، وقت آن است که بپرسیم آیا این مکمل ها واقعاً برای ما خوب هستند یا خیر.

شکی نیست که پروتیین بخش مهمی از رژیم غذایی ما است. در واقع، بسیاری از عملکرد های مهم را انجام می دهد.

ما به پروتیین در رژیم غذایی خود برای کمک به ساخت و ترمیم عضلات، قوی نگه داشتن استخوان ها و حفظ سیستم ایمنی بدن نیاز داریم.

پروتیین همچنین در خدمت هدف کلی این است که مغز، قلب و پوست ما دقیقاً همان کاری را که ما به آن ها نیاز داریم انجام دهند، در زمانی که ما برای انجام آن نیاز داریم.

آیا همه ما به مقدار بیشتر نیاز داریم؟

با توجه به نقش مهمی که پروتیین در حفظ سلامت بدن ما ایفا می کند، آیا این یک مورد “هرچه بیشتر بهتر” است؟ آیا همه ما می توانیم از مصرف بیشتر پروتیین سود ببریم؟

یادآوری این نکته مفید است که پروتیین در بسیاری از غذا هایی که به صورت روزانه مصرف می کنیم یافت می شود. تخم مرغ، شیر، ماست، ماهی، عدس، گوشت و سویا منابع غنی پروتیین هستند.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که اکثر بزرگسالان در کشور های با درآمد بالا حداقل مقدار پروتیین روزانه را که توسط مقامات بهداشتی توصیه شده است، دریافت می کنند؛ بنابراین آیا واقعاً از روی آوردن به شیک های پروتیینی چیزی می توان به دست آورد؟ به طور کلی، تحقیقات نشان می دهد که پودر های پروتیینی به عضله سازی کمک می کنند.

با این حال یک هشدار وجود دارد: عضله سازی تنها زمانی کار می کند که بعد از مصرف مکمل، نوعی تمرین مقاومتی (مانند دستگاه های وزنه برداری) انجام دهید.

به عبارت دیگر، اگر یک شیک پروتیینی را بغل کنید و سپس چند ساعت روی مبل بنشینید، پروتیین اضافی در بدن شما هیچ کاری برای شما جز اضافه وزن انجام نمی دهد.

تحقیقاتی در سال 2022 منتشر شد و بر روی کارآزمایی هایی متمرکز بود که با بزرگسالان سالمی که اضافه وزن نداشتند انجام شد.

همان طور که انتظار می رفت، این مقاله نشان داد پودر پروتیین هم در توده بدون چربی بدن و هم در قدرت بدن تفاوت ایجاد می کند، مشروط بر اینکه شرکت کنندگان تمرینات مقاومتی را نیز انجام دهند؛ بنابراین در مجموع به نظر می رسد که پودر های پروتیین ممکن است به شما در تلاش برای ساختن عضله کمک کنند، اما فقط در صورتی که آماده و مایل به انجام کار باشید؛ و سپس این مشکل وجود دارد که بسیاری از پودر های پروتیینی حاوی قند های اضافه شده، طعم دهنده و ویتامین هستند.

مقادیر بالای قند، مانند برخی پودر های پروتیین موجود در قفسه ها، می تواند منجر به افزایش قند خون و البته افزایش وزن شود.

ما همچنین نمی توانیم از اثرات طولانی مدت پودر های پروتیینی برای سلامتی مطمین باشیم. افزودن پروتیین زیاد به رژیم غذایی مفهومی کاملاً جدید است و نمی دانیم که چگونه بر قلب و کلیه های ما در طول زمان تاثیر می گذارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خوردن پودر های پروتیینی برای بدن مفید است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خوردن پودر های پروتیینی برای بدن مفید است؟"، کلیک کنید.