خبر شوک برانگیز حماس برای تل آویو

خبر شوک برانگیز حماس برای تل آویو

به گزارش کاماکس، «خلیل الحیه»، رییس دفتر روابط اسلامی و عربی حماس در گفتگو با شبکه المنار لبنان اظهار داشت:

«بعد از 8 ماه از تجاوز به غزه، دشمن در نابودی مقاومت با وجود این همه جنایت و کمک از آمریکا شکست خورده است. مقاومت قادر خواهد بود که برای مدتی طولانی و ماه های متوالی به مقابله با اشغالگران صهیونیست و دفاع از ملت خود ادامه دهد.»

به گزارش کاماکس، به گفته این مقام حماس، مقاومت آن بخش از توانمندی های آسیب دیده خود را بازسازی کرده است و می تواند خود با شرایط مختلف حسب امکانات خود وفق دهد و به دنبال توافقی هستیم که اسرایمان را در مقابل اسرای صهیونیستی آزاد کند.

الحیه افزود: «دشمن صهیونیستی می خواهد اسرای خود را با زور نظامی آزاد کند؛ اما در بمباران ها باعث کشته شدن 70 درصد آنها شده است. جبهه های یمن، لبنان و عراق توقف حملات خود را منوط به توقف تجاوز به غزه کرده اند.وقتی با نیروهای مقاومت در منطقه دیدار می کنیم تاکید می کنیم که نبرد یکی است و مذاکرات هم یکی است.»

رییس دفتر روابط اسلامی و عربی حماس همچنین تاکید کرد: «نبردی که دشمن خواهان طولانی کردن آن است، باید همه برای مدتی طولانی آماده باشند و ملت ما جز مقاومت و مبارزه انتخاب دیگری ندارد. هدف ما از مذاکرات، توقف کامل تجاوز، عقب نشینی کامل نظامیان اسراییلی از نوار غزه و توافق برای مبادله اسرا بعد از آن است. طرح اخیری که به ما پیشنهاد شد، بسیار به خواسته هایمان نزدیک است اما دشمن نه به طرح نه میانجیگران احترامی نگذاشت. گذرگاه رفح به پادگان نظامی اسراییلی تبدیل شده است و ما خواهان خارج ساختن همه اشغالگران از گذرگاه هستیم و غیر از این خروج را نمی پذیریم.»

ساعاتی پیش نیز، «عامیت هالوی» عضو کنست رژیم صهیونیستی در گفتگو با کانال 14 تلویزیون این رژیم اذعان کرد که همه 24 گردان حماس هنوز در نوار غزه حضور دارند و حتی یک گردان از آنها نابود نشده است.

اذعان این مقام صهیونیست در حالی است که گردان های قسام طی در تازه ترین عملیات خود از هدف قرار دادن دو دستگاه تانک دیگر ارتش اشغالگر با راکت ضد زره یاسین 105 در شرق شهر جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد.

این گردان ها همچنین اعلام کرد که مرکز فرماندهی و دیده بانی اشغالگران را در شرق شهر جبالیا هدف حملات خمپاره ای و در عملیات دیگری نیز با مشارکت گردان های قدس محل استقرار توپخانه ارتش صهیونیستی را در شرق جبالیا را هدف قرار داده است.

همچنین سخنگوی ارتش صهیونیستی اعلام کرد که ستوان یکم ران یعبیتس 39 ساله از نیروهای تیپ بیسلماخ در انفجاری در محدوده پیرامونی نوار غزه کشته شده است.

پیشتر نیز ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن 15 نظامی خود در نبردهای دو جبهه شمالی فلسطین اشغالی و نوار غزه طی 24 ساعت اخیر خبر داده و اعلام کرده بود که 11 نظامی در محورهای مختلف جنگ در نوار غزه زخمی شده اند.

همچنین در عملیات مشترک دیگری میان گردان های قسام و گروهان های قدس، یک دستگاه تانک میرکاوا با راکت ضد زره یاسین 105 هدف قرار گرفت و شماری از نیروهای پیاده نظام رژیم صهیونیستی پس از درگیری در اطراف این تانک کشته و یا زخمی شدند.

گردان های قسام نیز سه دستگاه تانک «میرکاوا 4» را هم در شرق شهر جبالیا در شمال نوار غزه با راکت های ضد زره یاسین 105 هدف حملات خود قرار دادند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر شوک برانگیز حماس برای تل آویو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر شوک برانگیز حماس برای تل آویو"، کلیک کنید.