حقیقتی که نتوانسته اند پنهان کنند

حقیقتی که نتوانسته اند پنهان کنند

سخنان بایدن درباره وعده صادق نه بیانگر قدرت و توان آمریکا بلکه نشانه ای بر فروپاشی قدرت بازدارندگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و حتی متحدان و حامیانشن در برابر اقتدار موشکی و پهپادی و اراده پولادین جبهه مقاومت است که از یک سو رسوایی بزرگی برای آمریکا و متحدانش است و از سوی دیگر نقش و جایگاه غیر قابل انکار ایران در معادلات نظم نوین جهانی از جمله در تحقق ثبات و امنیت منطقه را آشکار می سازد.

به گزارش کاماکس، قاسم غفوری در سرمقاله سیاست روز نوشت: غزه همچنان صحنه بزرگترین نسل کشی حقیقی قرن اخیر است حال آنکه حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی و ناتوانی جامعه جهانی در مقابله با این وضعیت هر روز بر وخامت اوضاع می افزاید.
در میان این تحولات سخنان جو بایدن رییس جمهور آمریکا است که در جریان سخنرانی خود گفت: حمله عظیم پهپادی و موشکی ایران به اسراییل، حمله ای ویرانگر بود و من از ارتش آمریکا به خاطر کمک به تل آویو برای دفاع در مقابل این حمله قدردانی می کنم. سخنان بایدن در اصل روایتی از حمله پهپادی و موشکی ایران ( وعده صادق ) به رژیم صهیونیستی در واکنش به هدف قرار گرفتن کنسولگری ایران در تجاوز هوایی این رژیم به سوریه و شهادت سردار زاهدی و همراهانش بوده است. هر چند که بایدن با قدردانی از نظامیان آمریکایی برآن بوده تا اقتدار آمریکا را به نمایش گذارد و حتی مدعی توان خویش در همگرایی میان متحدان آمریکا در منطقه جهت رهگیری موشک ها و پهپادهای ایران شده است اما سخنان وی چند نکته کلیدی دارد

نخست آنکه وی اذعان می کند که حمله موشکی و پهپادی ایران ویران گر بوده است. این اعتراف یعنی سندی دیگر بر واهی بودن ادعاهای قبلی صهیونیست ها و آمریکا که مدعی شده بودند که این حملات کوچک با تلفات و خسارت های اندک بوده است. این اعتراف را می توان ادامه رویکرد قطره چکانی آمریکا در اذعان به کارآمدی وعده صادق و دقت عمل و توان بازدارندگی ایران دانست. اعترافی که پیش از این رسانه های صهیونیستی و غربی نیز اجبارا به آن اعتراف کرده بودند چنانکه یک هفته بعد از تلاش های گسترده رسانه ای و تبلیغاتی برای کم اثرنشان دادن عملیات وعده صادق، بی بی سی در گزارشی مستند، خسارت های حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی نواتیم در اراضی اشغالی را تایید کرد. علاوه بر خبرها و تصاویر متعدد منتشرشده،«بی بی سی» فارسی در گزارشی به تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای قبل و بعد از حمله پرداخت و نوشت: «گستردگی حمله ایران حاوی این پیام است که به هر نقطه ای از اسراییل دسترسی دارد.» این رسانه همچنین به نقل از برخی از تحلیلگران امور نظامی چون «عمر آشور»، استاد مطالعات امنیتی-نظامی انستیتو دوحه، حمله ایران را هم از نظر نظامی و هم اطلاعاتی پراهمیت خواند. به گفته عمر آشور«ازدحام پهپادها و سایر مهمات هوایی، حواس دفاع هوایی چندلایه و یکپارچه اسراییل را منحرف کرد و به چند موشک بالستیک اجازه نفوذ و اصابت به اهداف داد.»
روزنامه اسراییلی معاریو به نقل از کارشناسان نوشت: در حمله اخیر، 84 درصد از حملات هوایی ایرانی دفع شد و نه 99 درصد که از سوی سخنگوی ارتش اسراییل اعلام شد.اسکات ریتر، افسر سابق اطلاعاتی تفنگداران آمریکا گفت: پایگاه هوایی نواتیم اسراییل حفاظت شده ترین نقطه زمین دربرابرحملات موشکی بوده که حتی محافظت شده تر از کاخ سفید و کاخ کرملین است.
دوم آنکه بایدن عنوان می کند که آمریکا به کمک اسراییل در رهگیری موشک ها و پهپادهای ایرانی رفته است و این یعنی اعترافی رسمی به فروپاشی قدرت بازداندگی رژیم صهیونیستی و پوشالی بودن سامانه های موشکی این رژیم همچون گنبد آهنین، پیکان، فلاخن داوود و … در برابر اقتدار مقاومت.

سوم آنکه بایدن در حالی سعی دارد تا کمک گرفتن از برخی کشورهای منطقه همچون اردن، فرانسه و انگلیس در رهگیری موشک ها و پهپادهای ایرانی را نشانه توان اجماع سازی خویش معرفی نماید که این سخنان نیز اعترافی است به میزان قدرت و دقت و هجم گسترده توان موشکی و پهپادی ایران که آمریکا و رژیم صهیونیستی را  وارد ساخته تا از سایر کشورها حتی از اردن نیز طلب کمک کنند. سخنان بایدن یعنی اعترافی دیگر بر ناتوانی تحریم ها و تهدیدات آمریکا علیه توان بازدارندگی ایران است که با تکیه بر دانش بومی محقق شده است. بایدن ناخواسته اذعان می کند که ایران قدرتی منطقه ای و حتی در سطح نظم نوین جهانی است که آمریکا و صهیونیست ها با ان همه تجهیزات و ادوات توان مقابله با آن را نداشته و اجبارا خواستار کمک از سایر متحدانشان شده اند در حالی که بهره گیری از تمام این ظرفیت ها نیز نتوانسته مانع به هدف رسیدن موشک ها و پهپادهای ایران به اهداف از پیش تعیین شده گردد.
با توجه به این مولفه ها می توان گفت که سخنان بایدن درباره وعده صادق نه بیانگر قدرت و توان آمریکا بلکه نشانه ای بر فروپاشی قدرت بازدارندگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و حتی متحدان و حامیانشن در برابر اقتدار موشکی و پهپادی و اراده پولادین جبهه مقاومت است که از یک سو رسوایی بزرگی برای آمریکا و متحدانش است و از سوی دیگر نقش و جایگاه غیر قابل انکار ایران در معادلات نظم نوین جهانی از جمله در تحقق ثبات و امنیت منطقه را آشکار می سازد.
 

پایان خبر کاماکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حقیقتی که نتوانسته اند پنهان کنند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حقیقتی که نتوانسته اند پنهان کنند"، کلیک کنید.