جنگنده یا پهپاد؟ – کاماکس

به گزارش کاماکس، این پروژه که پروژه «هواپیمای جنگی مشترک»(CCA) نامیده می شود، بخشی از یک برنامه بزرگتر 6 میلیارد دلاری برای تحقق حداقل 1000 پهپاد جدید به صفوف نیروی هوایی ایالات متحده(USAF) خواهد بود.

به نقل از کاماکس، پهپادهای دارای خلبانی هوش مصنوعی در کنار خلبانان انسانی پرواز می کنند و به ارایه نقش های پوششی، اسکورت، پشتیبانی آتش و جستجو کمک می کنند.

این پهپادها باید بتوانند حداقل 9 متر از سطح زمین به شکل مستقل و با سرعت 966 کیلومتر در ساعت پرواز کنند.

ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین با خلبانی هوش مصنوعی باید قادر به انجام مانورهای مخاطره آمیز و اسکورت و محافظت از هواپیماهای سرنشین دار و حمل سلاح برای حمله به اهداف در زمین و هوا باشند و همچنین بتوانند به عنوان هواپیماهای جاسوسی عمل کنند.

پنتاگون قصد دارد تا تابستان امسال دو شرکت را برای تولید صدها هواپیما از این نوع در عرض پنج سال انتخاب کند.

قیمت هر هواپیما بین 10 تا 20 میلیون دلار پیش بینی می شود. این در حالی است که یک هواپیمای F-35 جدید حدود 100 میلیون دلار قیمت دارد، در حالی که یک بمب افکن B-21 می تواند بیش از 750 میلیون دلار هزینه داشته باشد.

فرانک کندال، وزیر نیروی هوایی ایالات متحده به وال استریت ژورنال گفت: پهپادهای خلبان هوش مصنوعی چیزهای زیادی را ارایه می دهند که هواپیماهای جنگنده سنتی برای انجام آنها طراحی نشده اند.

هواپیماهای هدایت شونده با هوش مصنوعی به گونه ای طراحی می شوند که قابل مصرف باشند و قبل از بازنشستگی یا نابودی، یک یا دو ماموریت را انجام دهند و همچنین از هواپیماهای سرنشین دار ارزان تر باشند.

بنابراین احتمالاً بخشی از چشم انداز بزرگ تر پنتاگون کمک به ایالات متحده برای مبارزه با قدرت رو به رشد پهپادی چین است.

تاکنون شرکت های بویینگ، لاکهید مارتین، نورثروپ گرومن، جنرال اتمیکس و آندوریل قصد خود را برای توسعه پهپادها تایید کرده اند.

تاکنون تنها شرکت بویینگ چشم انداز خود را برای این برنامه با پیشنهاد پهپادی آینده نگرانه موسوم به MQ-28 ملقب به «خفاش شبح» اعلام کرده است.

جنگنده یا پهپاد؟ / وقتی هوش مصنوعی خلبان می شود

بویینگ MQ-28 یک هواپیمای بدون سرنشین جدید است که از هوش مصنوعی بهره می برد. بویینگ در وب سایت خود توضیح داده است که این پهپاد به عنوان یک هم تیمی هوشمند با هواپیماهای نظامی موجود برای تکمیل و گسترش ماموریت های هوابرد طراحی شده است.

به گفته بویینگ، MQ-28 توانایی کافی برای انجام این وظایف را از اطلاعات، نظارت، هدف گیری و شناسایی(ISR) گرفته تا هشدار اولیه تاکتیکی و موارد دیگر اما با طراحی کم هزینه که به اپراتورها اجازه می دهد با اطمینان آن را در خط مقدم قرار دهند، دارد.

کاتلین هیکس معاون وزیر دفاع آمریکا در اوت 2023 اظهار داشت که وسایل نقلیه خودمختار مجهز به هوش مصنوعی که توسط ارتش ایالات متحده مستقر می شوند، واحدهای مقرون به صرفه و قابل مصرفی را ارایه می دهند و به طور قابل توجهی سرعت کند نوآوری های نظامی را بهبود می بخشند.

به گزارش دیلی میل، نیروی هوایی ایالات متحده اعلام کرده است که سالانه به 100 جت جدید با خلبانی هوش مصنوعی نیاز دارد و به شرکت ها توصیه شده است که طرح های خود را ساده نگه دارند و به جای برنامه ریزی برای هر سناریوی ممکن، بر حداقل الزامات ماموریت تمرکز کنند.

گفتنی است که خلبانان انسانی قبلاً با این برنامه مخالفت کرده بودند، زیرا می ترسیدند هواپیماهای بدون سرنشین کار آنها را مختل کنند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنگنده یا پهپاد؟ – کاماکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنگنده یا پهپاد؟ – کاماکس"، کلیک کنید.