جلسه با وکلای استقلال برای اینکه موبایل موسوی،کوروش کمپانی نشود!

جلسه با وکلای استقلال برای اینکه موبایل موسوی،کوروش کمپانی نشود!

به گزارش خبرگزاری کاماکس؛ مدتی پیش بود که اعلام شد فروشگاه «کوروش کمپانی» که گوشی های موبایل خارجی را به صورت پیش خرید و البته با قیمتی پایین تر از قیمت کارخانه در ایران می فروخت، کلاهبرداری بزرگی کرده و بعد از گرفتن پول از مردم، گوشی ها را به آنها تحویل نداده و کمی بعد هم دفتر این تخلیه شده و مالک کمپانی هم از ایران فرار کرده است.

این اتفاق از دو جهت با فوتبال ایران ارتباط دارد. اول این که چند نفر از فوتبالیست های معروف ایران برای این کمپانی تبلیغ کرده بودند. اما مساله دوم که اهمیت بیشتری دارد این است که یک شرکت که مدل فروش محصولاتش شباهت زیادی به مدل فروش کوروش کمپانی دارد اسپانسر باشگاه استقلال است و چند روز پس از تعطیلی کوروش کمپانی شایعاتی هم درباره این مجموعه مطرح شد.

در اولین روزهای پس از تعطیلی کوروش کمپانی، اتفاق مهمی افتاد و باعث نگرانی باشگاه استقلال، هواداران این تیم و کسانی که از اسپانسر این باشگاه گوشی خریده بودند، شد. تا بازی اول استقلال و صنعت نفت آبادان نام این اسپانسر با فونت درشت و پشت پیراهن استقلال دیده می شد. اما پس از انتشار زمزمه ها و شایعات درباره این شرکت، در بازی استقلال و ملوان در بندر انزلی نام و نشان این اسپانسر از پشت پیراهن به روی شانه ها منتقل و البته با فونتی کوچک تر حک شد که البته مشخص شد بر اساس توافقات بین باشگاه و اسپانسر بوده است.

کمی بعد هم خبر رسید صفحه این شرکت در اینستاگرام مسدود شده که خود موسوی گفت به خاطر مشکلات کپی رایتی بوده است. روند این اتفاقات و خبرها و شایعات به شکلی پیش می رفت که نگرانی ها را درباره تکرار ماجرای «کوروش کمپانی» بیشتر و بیشتر می کرد. اما باشگاه استقلال در دو بازی بعدی اش مقابل سپاهان در لیگ برتر و مس رفسنجان در جام حذفی از همان پیراهن های بازی با ملوان یعنی تبلیغ روی شانه ها و با فونت کوچک تر استفاده کرد.

البته که هنوز هیچ مدرکی دال بر تخلف اسپانسر باشگاه استقلال ارایه نشده و ظاهرا این اسپانسر به بخش قابل توجهی از تعهداتش نسبت به باشگاه عمل کرده است. آن طور که مشخص شده باشگاه استقلال حدود 80 درصد از هزینه قرارداد خود را از اسپانسر خود گرفته است. دیروز هم خبرگزاری کاماکس با مهدی اسدی رییس انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت ایران مصاحبه ای درباره اسپانسر باشگاه استقلال انجام داد که این مصاحبه نکات قابل توجهی دارد.

اسدی در این باره گفته است: «اسپانسر باشگاه استقلال واردکننده حتی یک موبایل هم نیست و مانند کوروش کمپانی همه تلفن ها را از فروشندگان موبایل داخلی تهیه و به مردم عرضه می کند. تمام تلاش خود را انجام داده ایم تا جلوی تکرار ماجرای کوروش کمپانی گرفته شود و هفته آینده جلسه ای میان تیم حقوقی انجمن با وکلای باشگاه استقلال در رابطه با اسپانسر آنها داریم.»

البته او گفته است جلوی اینماد – نماد اعتماد الکترونیکی – موبایل موسوی گرفته شده و در حال حاضر “اینماد” این شرکت مسدود شده اما فعالیت های موبایل موسوی همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد، به خاطر ماجرای کورش کمپانی، این اتفاق افتاده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلسه با وکلای استقلال برای اینکه موبایل موسوی،کوروش کمپانی نشود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلسه با وکلای استقلال برای اینکه موبایل موسوی،کوروش کمپانی نشود!"، کلیک کنید.