جزییات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

جزییات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران - خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کاماکس، سید جلال ملکی درباره جزییات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران گفت: در ساعت 13:33 ظهر امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در یک کارگاه کاغذ خردکنی به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه تانکر آب، بالابر، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و خودروی پشتیبانی به محل حادثه واقع در جاده خاوران اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک سوله مسقف به مساحت حدود 400 مترمربع رخ داده و شعله های آتش تقریباً تمام سوله را در برگرفته است. این سوله یک کارگاه کاغذ خردکنی بود که داخل آن و همچنین اطراف آن مملو از کاغذ بود و همین موضوع نیز سبب گسترش سریع آتش شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: در این شرایط آتش نشانان اقدامات خود برای اطفا حریق را آغاز کرده و از چند جهت برای خاموش کردن شعله های آتش وارد عمل شدند. هنگام شروع عملیات دود و شعله از پنجره ها به بیرون زبانه می کشید اما خوشبختانه آتش نشانان موفق شدند که خیلی زود آتش را مهار و از سرایت آن به کارگاه های مجاور جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه این حادثه مورد مصدوم و خسارات جانی نداشت، گفت: پس از اطفا کامل حریق، گروهی از آتش نشانان برای بررسی علت حادثه اقدامات خود را آغاز خواهند کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به وقوع حوادث مشابه در چنین کارگاه هایی گفت: در فضل تابستان با توجه به گرمای هوا احتمال آتش گرفتن کاغذ و … بیشتر است. لازم است که مالکان و متصدیان این کارگاه ها تدابیر لازم برای اطفا حریق در این محیط ها را اتخاذ کرده و حتماً تجهیزات اعلام و اطفا حریق را مورد استفاده قرار دهند. وجود کپسول های اطفا حریق هم در این اماکن الزامی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران – خبرگزاری کاماکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.